akvaryum

süs balıkları beslemek için kullanılan çoğŸu zaman camdan yapılan balık barınağŸı.
akvaryumda beslenebilecek balıkların bir kısmı şöyle;

lepistes
tetra
molly
vatoz
labeo
plati
çöpçü
yılan balığı
zebra
|
bakımı oldukça uğraştırıcı fakat bir o kadar da karşısına geçip izlediğinizde sizi dinlendirip,keyif veren,içinde balıkları bulunduran bir nesne..
|
projem için gerekli olan şey. fakat sağolsun akvaryumcu 1 e 1 bir akvaryuma 180 lira çekti.
içinde bazı deniz canlılarının beslenildiği camdan kap. akvaryum sevgisi bulaşıcı birşeydir. şöyle ki akvaryumumu gören 3 arkadaş akvaryum kurdu.akvaryum biraz zahmetli bi iştir ama gözünüz korkmasın hemen, sonrasında balıklarınızı gece izlemenizin verdiği keyif herşeye değiyor. en kolay beslenen balıklardan başlamanız tavsiye olunur, canlı doğuran akvaryumu ile başlayabilirsiniz. sonrasında çiklet beslemek isterseniz zebrayla başlayın derim çünkü daha hızlı ve kolay yavru alırsınız. sonrasında daha zor türler besleyebilirsiniz. bitkili akvaryum en zahmetli akvaryumdur.
sessizce seviyorum seni
söylesem de duymazsın zaten
senin gözlerin gibi bakıyorum sana
senin bana bakmadığın gibi
dokunmuyorum sana
zaten tutmak istesem de
yapamam kıyamam sana
dokunduğumda öleceksin biliyorum
o yüzden seni hep
bir camın ardından seviyorum

ceyhun yılmaz
bazı insanlarda tutkudur akvaryumda balık beslemek. seyredince rahatlık veriyormuş falan. ben hayvanları öyle kafeste akvaryumda; kapalı bir yerde görmek istemiyorum. rahatlık falan vermiyor, hatta sıkıyor diyebilirim.

bir de; '' rivayete göre süleyman peygamber bilgisine çok güvenen melikeyi şaşırtmak için camdan zeminin altından su akıtmış ve içine balıklar koymuştur. bunu yapmaktaki amacı melikenin bilgisini zorlamak ve onu ilahi irşadı kabule hazırlamaktır.'' *

ilk hz. süleyman yapmış diyebilir miyiz?
bu soğuk kış günlerinde soğuk odalarda bırakılmasa daha iyi olur. gariban balıklar üşüyor, kıpırdamıyor. eviniz kaloriferli değilse, oturduğunuz odaya alın.
|
sözlükte ilgilenen, bilgi sahibi herhangi birinden salyangozlar hakkında bilgi almak istediğim hobi şeysi.
|
13. (Tematik)
tatlı ya da tuzlu su hayvanlarının su bitkileri ile beraber yaşadığı ortama verilen ad.
|
tam 240 litre boru değil 240 litre çıkarıp masanın üstüne koyarım.
deniz canlılarının hapishanesidir. minicik balıkların,koca koca timsahların, su samurlarının bizim anlık keyfimiz için sergilenme alanlarıdır.
cam kafes. balık da olsa kimi zaman özgürlük kavramını sorgulatır. he o balık farkında mı bilemiyorum ama en azından hâlık biliyor.
renkli renkli balıklar, onlara yem vermeler , eli çeneye dayayıp hayran hayran izlemeler rahatlamalar geliyor ilk olarak akla. ama bu işin sevimli kısmı. zahiri ama acı. çünkü sen o balıkları denizden veya tatlı sudan çalıyor küçücük yere tıkıyorsun. ve artık özgür değiller. senin hobin veya zevkin için o camın ardındalar.

evde durum böyle. bi de bunun devasa boyutlarda olan özel yerleri var. bunların bi tık üstü de yunusların falan harcandığı aqua parklar. gitmesek almasak görmesek para kazanma yöntemi olmasa hayvancıklar olmuyor mu?
iki gündür hiçbir şey anlamadığım sözlük muhabbeti itemi. ne ola ki bu akvaryum esprisi?
|
balık besliyiruz diye kızanları anlamadığım olay. senin tavaya atıp yediğin şeyde bir balık. bizim beslediğimiz balıkları amazonda çatır çatır yiyorlar ben bir şey diyor muyum?
deniz canlılarının eve de durmasına yardımcı olan şeydir.
tamam tamam akvaryumu sever bağrımıza basarız.
temizliğine özen gösterilmesi gereken evcil balık sergileyicisi.
|
olmayınca adamı paralıyorlar vallahi dediğimiz şey.
|

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar