aytunç altındal

bir kesime göre komplo teorileri uzmanı. kimilerine göre de sayılı terör uzmanlarından biri. ekranlardaki tartışma programlarının gözdesi. marks'ın gizli örgüt üyesi olmasından tutun da, ihsan sabri çağlayangil'in dan brown'ın "da vinci şifresi" kitabıyla gündeme getirdiği gül ve haç cemiyeti örgütünün üyesi olduğuna kadar pek çok akıl almaz iddiayı belgelediğini söylüyor. garib bir adam.

--- alıntı ---

1983'de isviçre'de modus vivendi kültür merkezi'ni kurarak 10 yıl yönetti.

1989 yılında rusya'da kültür danışmanlığı görevini yaptı.

1992'de ingiltere edinburg'taki international academy for european and christian studies akademisinde project academic board (akademik proje idari heyeti) üyeliğine seçildi. aynı yıl ingitere'de yayınlanan three faces of jesus (üç isa) adlı kitabı dünyada yankılar uyandırdı. daha sonra (1993) rusça'ya çevrildi.

1993'te international society for the study of european ideas (uluslararası avrupa düşünce çalışmaları topluluğu) bilimsel kuruluna üye oldu. aynı yıl avusturya'nın graz şehrindeki karl - franz üniversitesi tarafından düzenlenen european secular legacy (avrupa'nın laik vasiyeti)adlı uluslararası konferansta oturum ve bölüm başkanlığına seçildi.

1995'te merkezi new york'ta bulunan carnagie council on ethics and international affairs örgütüne davet edilen, ilk ve tek türk konuşmacı oldu.

aynı sene, new york'ta birleşmiş milletler bağlantılı global forum of spiritual and parliamentary leaders on human survial (insan yaşamından sorumluruhani ve siyasi liderler global forumu'nda) international advisor committee yani uluslararası danışman üyesi oldu.

ünlü fizikçi isaac newton'un bugüne kadar hiç bilinmeyen bir kitabını da yayınlayan altındal, uğur mumcu'nun "sakıncasız" adlı eserinin de yapımcılığını üstlendi.

--- alıntı ---
--- alıntı ---
araştırmacı yazar aytunç altındal, katıldığı bir televizyon programının canlı yayınında mustafa kemal atatürk'ün mason olduğunu iddia etti.

habertürk ekranlarında yayınlanan pelin çift'in sunduğu öteki gündem programının dünkü konuğu bilinmeyen-gizli kalmış tarih, inançlar ve komplo teorileri üzerine araştırmalarıyla tanınan yazar aytunç altındal'dı. masonluk üzerine konuşulan programda altındal, atatürk'ün mason olduğunu ima ettiği yazısını anlattı.

masonlarla ilgili yayın yaptığı için tehdit edildiğini söyleyen aytunç altındal, 'mustafa kemal geometri kitabı yazdı dedim diye şikayet edildim ' ifadesini kullandı.

bu yazısının 12 eylül sırasında yayınlandığını belirten altındal, 'bir asker ve devlet adamından askeri veya devletle ilgili bir kitap yazması beklenirken atatürk oturuyor bir geometri kitabı yazıyor. benim bu yazım yayınlandıktan sonra profesör olduğunu iddia eden bir vatandaş beni kanan evren'e ihbar ediyor. 'bu adam solcudur. mustafa kemal'in geometri kitabı yazdığını söylüyor. mustafa kemal geometri kitabı falan yazmamıştır' diyor. bu adam türk dil kurumu üyesi ' şeklinde konuştu.

'geometri masonlar için en önemli husus '

geometrinin masonlar için en önemli husus olduğuna dikkat çeken altındal, ' 1717 tarihli mason anderson anayasası'nın birinci maddesinde şöyle bir madde var; 'her mason'un kalbinde geometri yatar.' öyle başlar. dedim ki; çok manidar yani garip bir durum. devlet başkanı ve asker olan bir şahıs niçin yazsın diye yazmış ' diye konuştu.

bunun üzerine pelin çift, 'siz mason olduğunu mu ima ettiniz orada? ' diye sordu.

aytunç altındal da, 'benim elimde almanya'dan gelen belgeler var. şimdi buna girmiyorum millet zıplamasın gecenin bu saatinde. başka bir zaman anlatırım ' yanıtını verdi.
--- alıntı ---
tehlikeli bir konspirasyon teorisyeni denebilir. en son ismini hatırlayamadığım fransa'daki bir kuruluş ile yakınlaşması vardı. hatta bunun üzerine ulusalcı bir çizgide giden banu avar da dikkat çekmişti ki şaşırmıştım. yazdıklarını ayırıp doğru şekilde okumak gerek.
|
istihbarat alanında dünya çapında otorite olarak gösterilen, cia dahil pek çok örgüt yöneticilerine seminerler veren önemli insan.

vatikan şirket devletini açığa çıkaran, eşcinsel papaları ve milyarlarca dolarlık vatikan yolsuzluklarını ifşa eden, vatikan, fbi, kgb gibi kurumlar tarafından muhatap alınan sırlı kişilik.

ülkemizde klavyenin arkasından atıp tutan internet beylerine yaranamamış, küresel çete tarafından radyoaktif saldırıya uğrayıp vücudu iki ay içinde kanser hücreleriyle dolan hasta fikir adamı.


http://www.aytuncaltindal.com/
--- alıntı ---

"ben müslüman adamım. cenazemde alkış falan istemem. cenazem tekbirlerle uğurlansın ve toprağa öyle defnedilsin"

--- alıntı ---

şeklinde vasiyeti olan hayranlığımı katlamış şahıstır. Allah rahmet eylesin.
Allah rahmet eylesin, değerli bir insandı.
|
küresel çete tarafından kanser saldırısına uğrayıp bir anda tüm vücuduna kanser yayılan rahmetlik insan.

28 şubat döneminde erbakan'ın danışmanlığını yapmıştı. erbakan'ın siyasi dehasını çok överdi.

istihbarat örgütleri alanında dünya çapında sayılı otoritelerden biriydi. türkiye'de kimi cahiller bilmediği için kendisi hakkında atıp tutmayı severdi tabi.

çıktığı tv programlarında diğer konuklar, altındal'ın bilgi seviyesi karşısında genellikle ezilip büzülür, halden hale girerlerdi. ancak bir iki kişi nadiren yanında durmayı becerebilmiştir.

asıl adı aytun'dur (osman aytun altındal). darbe dönemlerinde bir subay kendisini yargılarken ismi ermenice "artun"a benzediği için "bundan sonra senin adın aytunç olsun." denilerek yeni ismini almıştır. bununla birlikte yurtdışında gerçek adıyla "aytun altındal" olarak tanınır.

o dönemlerde birkaç gün işkence gördüğünü kimi zaman gözleri dolarak anlatırdı.

yıllar önce havass adlı bir yayınevi kurmuş, çok özel ve bazen de gizli ilimlerin açıklandığı kitaplar basmıştır. fakat bastığı yüz binlerce kitap darbeciler tarafından toplatılmıştır. söylediğine göre bazı kitaplarının nüshası bile elinde yoktur.

havass'ın küresel çete tarafından insanların zihninde unutturulmak istenen gizli ilimler olduğunu söyler. yayınevine bu adı vermesinin nedenini de bu ismi insanlara unutturmamak olarak anlatır.

pek bilinmese de 6 kişilik özel güvenlik ekibi tarafından sürekli korunmaktadır. devletin teklif ettiği koruma ekibini, devlet kadrolarının içine sızmış ajanlar olduğu gerekçesiyle reddetmiştir. benzer güvenlik sebepleri dolayısıyla ailesini de yurt dışında tutmaktadır.

iki kez suikast girişiminden kurtulmuştur. kimlerince ölümü tavistock'un dünya çapında küresel çipli kimlik kartı planını ifşa etmesiyle ilişkilendirilmektedir. plana göre dünyadaki herkes çipli kimlik kartı taşıyacak, ama bununla birlikte bu kartın içinde insanları bir şekilde kontrol eden veya izleyen çeşitli gizli özellikler olacaktır.

son dönemlerinde vatikan'ın sapık eşcinsçi papasını, vatikan'daki din adamlarının 5000 küçük çocuğa tecavüz etmesini, papaların 20 milyar dolarlık yolsuzluklarını, vatikan'ın aslında anonim şirket olduğunu ifşa etmiştir. ayrıca pkk'nın mali kaynaklarının kesilmesi noktasında devlet güvenlik kurumlarına danışmanlık yapmıştır.

dünyada başbakanların bile bilmediği bazı sırlara sahiptir. bu sırların bazılarını kitaplarında açıkladığını, bazılarını da mezara götüreceğini söylemiştir. bu özelliğiyle küresel istihbaratçılığın kara kutusudur.

illüminati ve benzeri örgütler konusunda da uzmandır. illüminati örgütünün türkiye'deki başının ünlü bir hukukçu olduğunu söyler. fakat kendisini ifşa etmeyişini "ne beni ne de sizi yaşatırlar." diye anlatmaktadır.

yıllar önce ilk olarak kgb tarafından keşfedilmiş, orada teknolojik ve okültik pek çok ilim de öğrenmiştir. zaman içinde cia'nın olumlu resmi kanatlarına destek vermiştir. devletimiz de mit ve benzeri güvenlik kurumları aracılığıyla uzmanlığından yararlanmıştır.

bu durumu şöyle anlatır: "bir dönem beni kgb ajanı ilan ettiler. tutmayınca cia ajanı oldum. sonra o da değil diyip venezuela ajanı olduğumu söyledim. çünkü oranın kızları çok güzeldir."

son zamanlarda kurduğu bazı siyasi örgütler yardımıyla cia dahil pek çok uluslar arası istihbaratçı ve devlet adamına bazı konularda eğitimler vermekteydi.

aytun altındal'ın bilgisi, siyasi ve analitik dehası, devlet adamlığı, okült uzmanlığı belki bir ansiklopediye sığmayacak kadar geniştir.

küresel çete nazarında bile o kadar büyük bir adamdı ki, amerikan karşıtı başbakanlara yapıldığı gibi kanser saldırısıyla öldürüldü.

Allah rahmet eylesin.

"son zamanlarda kurduğu bazı siyasi örgütler yardımıyla cia dahil pek çok uluslar arası istihbaratçı ve devlet adamına bazı konularda eğitimler vermekteydi."

ve

"küresel çete nazarında bile o kadar büyük bir adamdı ki, amerikan karşıtı başbakanlara yapıldığı gibi kanser saldırısıyla öldürüldü."

cümlelerine özne olan araştırmacı yazar.
iyi bir insandıysa Allah rahmet eylesin.
|
gül ve haç kardeşliği kitabı üstadın derinliğini verir... abi adamın 5 sayfasını 1 sayfada özetlemek zor... immanuel kant gibi yoruyor beni... lakin kant berbat bir edebiyatçı...
|
öldü, ölümü sosyal bilim öldü hissi uyandırır. garip ama öyle sanki, deme ?
ya bir de sadece bilgi edinilmesi için okunması gereken zat... ya havass ilmini yüzeyinde gördüm.... bu adam o ilimlerin adamı değil... sade ortacağ avrupasının okültizmi üzerine yoğunlaşmış bir isim... konspirasyon teorileri arayacaksanız o da olur da... yanlış rüzgarda yol alırsınız... lakin derin adamdır, çok derin o ayrı...*
|
komplo teorileri pek ikna edici değil. havass yayınları'nda iyi kitaplar yayınlamıştı.
fikri ve itikadi arka planı ve asıl niyetleri üzerinde tartışılabilir, temelli veya temelsiz bir çok laf ortaya atılabilir. atış serbest ne de olsa...

ancak, hıristiyan ilahiyatına ve kilise tarihine onun kadar vakıf ikinci bir isim var mıdır türkiye'de? belki vardır, bilemiyoruz.
bazı konulardaki derinliği insanı etkiliyor. bir-iki kitabı elime geçti ve incelemekteyim.

-araştırmacı yazar.
|
kendisinin sağlığı için endişelendiğim büyük araştırmacı.inşallah sonu necip hablemitoğul'lar, uğur mumcu'lar gibi olmaz...allah başımızdan eksik etmesin.
çerkez asıllı dinler ve öklitik bilimlerde uzman. ayrıca gizli cemiyetler hakında da kitapları ve makaleleri var. masonluk tapınak şvalyeleri ve ilk hristiyanlık gibi meseler üzerine yoğunlaşmıştır.
fethullah gülen ile uğraştığı için sevilmez.sahip olduğu kaynaklara karşı antitez'ler sunulamadığı için sevmeyenleri tarafından sadece karalanmakla yetinilir, o kadar...
ismini vermiyim ama çok büyük bir yazar abimiz tarafından hıristyan olduğunu öğrendiğim araştırmacı yazar.
artık işi magazine vurmaya başlamış araştırmacı yazar...
ruhat mengiye ekürilik yapma evladım...
|
mustafa islamoğlunun (bkz: 3 muhammed) kitabını ondan esinlenerek yazdığını söylerim..

güzel bir kitabı vardır..

(bkz: 3 isa)
|
şu an habertürk'te konuşan, ne amaca hizmet ettiğini anlayamadığım adam.
vatikan, masonluk ve gizli örgütler uzmanı araştırmacı-yazar.

resmi ağeli burada, incelemeğe değer;

#basin" target="_blank">http://aytuncaltindal.com/h...

düzeltme: link
misyonerlik tehlikesi adına konuşur konuşturulur.2 evliliğini hristiyan bayanlarla yapmış çocuklarıda ecnebi isimlere sahip yazar.
ne iş yaptığını ,bu kadar bilgiyi nereden bildiğini birinin bana söylemesini istediğim araştırmacı yazar.
cahil insanların kendisini hristiyanlık eleştirisi yapar gördüklerinde nedense dindar sandıkları adam.
tam tersi, hristiyanlık'tan böyle nefret eden bir adam islam'ıda sevmez. habertürk'te işaretleri verdi geçenlerde.
yazdıklarıyla kaliteli bir araşŸtırmacı olduğŸunu ortaya koyan araşŸtırmacı yazar. masonluk konusunda engin bilgilere sahiptir.

mensubu bulunduğu türk ortodoks patrikhanesi gibi suni, devlet yetiştirmesi, dezenformasyon yayan bir mit ajanıydı. kendisine firavun'un büyücüsü demek daha doğru olurdu. özel tv'lerin türk halkının hayatına girdiği 90'lı yıllarla beraber bilhassa sağcı, mukaddesatçı kesimin çok sevdiği masonluk başta olmak üzere alanlarda yaptığı iddialı ama hiçbir neticeye varmayan sabun köpüğü açıklamalarla hayli ekmek yedi. 2000'lerin başında ve akp iktidarının ilk dönemlerinde yine mit ile derin ilişkileri bulunan milliyetçi-islamcı fakat yükselmekte olan akp iltidarına karşı bir çizgiyi savunan mesaj ve meltem tv kanallarında 11 eylül, yeni dünya düzeni, tarihin sonu, bop eksenli programlara katıldı, üstü kapalı olarak erdoğan'ın bir projenin enstrümanı olduğunu ima etti. aynı iddiaları sürekli olarak fethullah gülen hakkında da tekrarlıyordu. akp iyice kök salıp, iktidarını pekiştirdikçe, islamcıların hoşuna giden ancak rte'ye dokunmayacak konulara yöneldi. ölünceye kadar da bu mevzularda bilir kişi olarak dinlenildi. esasen söylediği bir şey yoktu, programlarlda ve kitaplarda hep büyük bir sır açıklayacakmış gibi konuşan, ancak bölük pörçük verdiği bilgilerle konuyu dağıtan ve kasıtlı olarak hiçbir yere vardırmayan çok zeki bir adamdı.
|
adam ciaya kgbye eğitimler verip enteresan ülkeler kendisine akredite veriyor, yeniyetme internet cühelası da oyun bilgisayarının başına kurulup aslında bir şey bilmediğini iddia ediyor.

yeni nesil ne zaman düzgündü ki şimdi çok bozdu olsun!
fethullah gülen daha darbe yapmaya kalkışmadan önce amaçlarının siyasi iktidar olduğunu defalarca vurgulamış kişi.

vazifesini yaptı ve gitti. ama vazife mutlak devam ediyordur bir başka ismin omuzlarında. Allah amelince rahmet eyleye.
fetö nün bir kurbanı. adama öyle bir kanser mikrobu verdiler ki birkaç ayda gitti.
ah bu hainlerin bedel ödediğini göster bize rabbim.
|
--- alıntı ---

akp nin %30 la iktidar olması ve ilerde ordu ile çatışarak türkiye nin destabilize olması isteniyor.

tarih: 15 şubat 2002

--- alıntı ---

şu videoda ilginç öngörülerini sıralamış reis.

öncelikle 2.45 ten sonra "türkiye nin önü çok açılabilir ama aynı şekilde türkiye ye 2013 senesinden itibaren çok ağır şeyler de yapabilirler" diyor geveze sunucu araya giriyor.

sonra 2013 ten 2021 e kadar çok büyük değişimlerin olacağı ve üçüncü dünya savaşının planlandığından bahsediyor.

gnostik müslüman olarak kendini konumlandırıyor. ama buradaki en büyük hata gnostik islam olarak tasavvufu göstermesidir. bu kavram kargaşı dışında çok büyük bir değerdi.

Allah gani gani rahmet eylesin.
öldürüldüğüne inandıklarım arasında... araştırmacılığın hakkını veren nadir insanlarımızdan biriydi. Allah rahmet eylesin.
öldükten sonra anlaşılıyor ki, küresel türk devlet teşkilatının adamıydı.

fetö gibi küçük bir güce indirgenemeyecek kadar yüksek seviyedeydi.

ölümü fetö gibi dandik çetelerle değil daha çok vatikan tapınak şövalyeleri gibi güçlerle açıklanabilir.
ölümünü hep şüpheli bulduğum insan.
Allah rahmet etsin. bir cevherdi.
|

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.