entrika, yalan, hile, aldatma, riya... insan ilişkilerini mahvedecek her ne kötü şey var ise yerli dizilerde uzun uzadıya işleniyor. ve ne yazık ki çok ilgi görüyor bu zımbırtılar.

geçen mesela bir diziye denk geldim o an için mecburen bulunmam gereken bir mekanda. 2-3 dakika içinde dizinin başrol oyuncusunun çok seri yalan söylediğini ve ona bir sürü iyilik yapan nişanlısını aldattığını öğrendim. hem de adamın arkadaşıyla aldatıyo. bakın bir de dizideki iyi karakter bu. iyisi böyle ise kötüsünü düşünün. düşünün diyorum çünkü biliyorum ki siz de benim gibi yalnızca belgesel izliyorsunuz.* ben söylemesem nereden haberiniz olacak.
televizyoncular ekran karşısına geçen kitle neye ağzı açık bakıyorsa onu sürüyor önlerine. insanlar her türlü aşağılamayı, kavgayı, cinayeti, düşük karakterliliği izlemeye devam ettikçe önlerine daha çok gelecek. seyredilmeyen bir şeyi zorla piyasaya sürecek güçleri yok, aslında televizyon insanları değil, insanlar televizyonu yönlendiriyor. seyrettiğin şey ahmakçaysa özetle sen de ahmaksın. kötülük aşılıyorsa, kötülükten zevk alıyorsun.

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.