donald trump

abd'li dolar milyarderi işadamı. 2012 abd başkanlık seçimlerin için adı geçiyordu. yaptığı açıklamada aday olmayacağını ifade etmiş.
kıro ama para onda. fıstık gibi hatunlarla takılır.
"kadınlar hayatında 4 hayvana ihtiyaç duyar. garajında jaguar, yatağında kaplan, omuzlarında vizon ve tüm bunları ödeyecek bir eşek." lafının da sahibi.
abd başkan seçimlerinde anketlerde şaşırtıcı şekilde hillary clinton'un önüne geçmeye başlamış olan gayrimenkul zengini iş adamı.
türkiye onu daha çok ntv'de de yayınlanan 1 haftalık işler verilip sırayla çalışanların kovulduğu reality showundan tanıyor. tabiki en önemli repliği "you're fired" .

seçilirse hall of fame de yıldızı olan ilk başkan olacak.
#/media/File:Donald_Trump_star_Hollywood_Walk_of_Fame.JPG" target="_blank">https://en.m.wikipedia.org/...

seçim sonucu başkan olursa abd protestoları büyükelçilikten istanbul trump towersa kayabilir. hem o zaman ben de gelirim çok geyik.
önemli olmayan kişidir. aynen obama, bush, clinton, reagan, carter, ford... ve benzerleri gibi.

abd, iç ve dış politikası stabil olmakla meşhur bir ülkedir. orada atılacak bir değil binlerce sonra ki adım, onlarca yıl önceden belirlenmiş; yani oyun kurulmuş, iş sadece senaristlerin seçeceği oyuncuların rollerinin hakkını vermelerine kalmıştır.

abd'nin başına ışid lideri ebubekir el bağdadi'de geçse orada iç ve dış politika değişmez! değiş-e-mez! bunun en güzel örneği ise abd tarihindeki "tek" katolik başkan olan kennedy'dir.

sayın trump -eğer seçilirse- kısa ama eğlenceli bir süreç yaşayacaktır. aynen sayın obama ve diğerleri gibi... elbette kennedy hariç!
birleşik devletlerde başkanın ne kadar etkili olmadığını gösteren en etkili göstergesidir kendisi. kendi partisi içinde %32 oy oranı ile bir desteğe sahiptir. ve en yakın rakibi %19 diğerleri ise %3 ve 4 aralığında gezmektedir. gerçi bush soyadı olan bir rakibi de var ama şu anda onun bildiğimiz j.w bush ile bir alakası var mı bilmiyorum. cnn international dan izlediğim kadarıyla ( yazar burada hava atıyor) oy oranı sürekli artmakta ve bunun nedeni de kampanyasının çok etkili olması ve bizde hiç bir etkisi olmayan hatta sinirlendiren seçim arabaları ve özellikle birleşik devletlerde çok etkili olan lider tanıtım kartlarının etkisi falanmış. adam zaten tanınan biri birde bu tanıtım kartları ile oy oranını % 70 ler seviyesinde arttırmış. işin kötü tarafı eğer rakip taraf demokratlardan iyi bir aday çıkmaz ise birleşik devletler baya baya şenlikli bir başkana sahip olacaktır. bundan sonrası ise olaylar olaylar.
başkanlık yolunda hızla ilerlerken katıldığı televizyon programında, general kassem süleymani’yi biliyormusun sorusuna, "abd olarak kürtlere çok kötü davrandık" cevabını veren naif sarışın.
kızayım mı yoksa ırakta yenilen naneleri kabul etme sinyali verdiği için güleyim mi bilmiyorum. ınşallah bu şaşkolozu seçerler.
abd vatandaşlığına geçmek için nedenlerin nelerdir deseler, ilk sıradaki madde bu adama oy vermek olur.

fikirlerini desteklemiyorum. ama dünya tarihi bu adam kadar büyük bir trollü lider olarak yazmalı.. yarın bir gün medeniyetler yok olduğunda, nasıl bize piramitler kaldı ise, gelecek nesillere bu adamın saçının dev heykelleri kalmalı. öyle yüce benim gözümde.
2016 seçimleri için kampanya şarkısı olarak rem'in it s the end of the world şarkısını kullanmaya başlayan başkan adayı. yemin ediyorum bundan ala troll olamaz. üstelik anketlerde de ileride gidiyor. zannedersem amerikalılar bize büyük bir şaka yapacak.
kafasında saç değil helezon taşır. devasa bir kıl dönmesi, saç dönmesi, tel dönmesi. trump’ın kafasında helezonik bir dert vardı evet, hıncını almak için tüm dünyadan emlak devi olup çıkmıştı şimdi de başkan olmaya çalışıyor. ne hınçmış arkadaş.

abd'nin troll başkan adayı. eğer başkan seçilirse abd dünyayı sağlam trolleyecek.
|
fox news kendisini açıkça yerip, liberallere destek verince "eeey fox tv" konuşmaları yapmaya başlayıp, "bunları izlemeyin ha" diyen başkan adayı. ha bu adamı takip etmişsin ha magazini.
https://twitter.com/realDon...

bazen de faşik faşik konuşuyor. orası ayrı entrynin konusu.


*
|
müslümanları ülkeye almayacağını söyleyen deli.bu manyağın gerçekten abd başkanı olması cem uzanın türkiyede cumhurbaşkanı olması gibi bir şey olur.*adam tam bir kaçık.
amerikanın sembolü kel kartalın saldırdığı abd başkan aday adayı. hayvan bile sevmiyor o kadar sevimsiz.

--- alıntı ---

tıme dergisinin geçtiğimiz ağustos ayında yaptığı çekimlerde, abd başkanlık seçimi cumhuriyetçi parti aday adayı iş adamı donald trump ülkenin sembolü olan "kel kartal" ile poz verdi.
çekim sırasında saldırdı

27 yaşında ve sam amca adındaki kel kartal, çekimler sırasında donald trump'a saldırdı.
müslüman karşıtı açıklamalar yapıyordu

yaptığı müslüman karşıtı açıklamalar ile ülke içinde ve dışında oldukça tepki çeken trump'ın kartaldan kaçtığı anlar ilginç görüntüler oluşturdu.

--- alıntı ---
trump tover'a ayakkabılarımı silmeden girerek, ince ince doğradığım, derin intikamlar aldığım şahsiyet. bu daha başlangıç.
trump, gökdelenleri ucuza kapatma yeteneğiyle on yıl içinde dünyanın en büyük emlâk satıcılarından biri haline geldi. ne var ki, finans planlamasının yetersiz olması yüzünden imparatorluğu sarsıntı geçirdi.

new york'ta dünyaya gelen trump'ın büyükannesiyle büyükbabası baden'den abd'ye göç etmişlerdi. babası emlâkçılık yapıyordu. donald trump 60'lı yıllann başında high school'u, kötü hal ve gidişi yüzünden, terketmek zorunda kaldı. ardından askeri akademide okudu ve 1968'den sonra pennsylvania'daki wharton ınstitute'de işletme bilimleri eğitimi gördü. tek ve iki ailelik evlerin yapımında uzmanlaşan babasının şirketinde ayak işlerine baktı.

trump ilk işini bile büyük tuttu. 1973'te new york'ta 290 dairelik 18 katlı bir gökdelen inşa ettirdi. sonraki projelerinin tümünde yaptığı gibi, finansmanı devletten sağladığı vergi indirimi ve diğer ayrıcalıklarla (örneğin inşaat arazisinin kendisine ucuza bırakılması gibi) garanti altına alıyordu.

"big deal"i (büyük vurgun) 1975'te gerçekleştirdi. 10 milyon dolara, grand central station'a (büyük merkez garı) bitişik olan harabe halindeki commodore otelini satın aldı. masraf tutarı 80 milyon dolara ulaşan değişikliklerle, bu oteli beş yıl içinde 1.400'den fazla odası olan bir lüks otel haline getirmeyi amaçlıyordu. new york 70'li yılların ortasında eski ihtişamını büyük ölçüde kaybettiğinden, kent belediyesi bu girişimini olumlu karşıladı. new york metropolü kötü yönetim ve toplumsal sorunlar yüzünden iflasın sınırına ulaşmıştı. trump belediyeden sağladığı desteğin yanı sıra, yeni inşa ediimekte olan bu camdan sarayın % 50'sini 100 milyon dolar karşılığı satın alan hyatt oteller zinciri ile bir kontrat imzaladı. trump bu işe toplam 90 milyon dolardan fazla yatırmadığı için, bu işten çok büyük bir kazanç sağladı. 1980 yılının eylül ayında açılan grand hyatt oteli çok kısa bir sürede new york'un belli başlı adresi haline geldi.

kentin manzarasını değiştiren çok sayıda başka göz kamaştırıcı yatırımı grand hyatt otelini izleyince, trump kısa zamanda "new york'u yenileyen adam" olarak ün saldı. mimar ve tasarımcıların uyarladıkları, bronz ve camdan yapılma gösterişli bina cephelerini, trump dizayn ediyordu. 1983'te gerçekleşen duvarları altından çağlayanlı (kaskatlı) ve sosyeteye hitab eden çok sayıda mağazayı barındıran trump tower adlı lüks tapınak, trump'ın prestij projesi oldu.

trump, 80'li yılların ortasında new york'un gelmiş geçmiş en devasa imar projesini hazırladı. hudson nehri'nin batı yakasındaki television city. hiçbir zaman gerçekleşemeyen bu projede, onbir tane 45 katlı kule ve 400 metreyi aşan yüksekliğiyle dünyanın en yüksek binası olması tasarlanan 145 katlı bir gökdelen öngörülmüştü.

bundan sonraki en muazzam vurgunları 80'li yılların sonunda gerçekleşti. trump lufthansa ile direkt rekabete girerek 420 milyon dolara plaza oteli'ni satın aldı ve ayrıca kendi havayolları şirketini kurabilmek amacıyla iflas halindeki eastern airlines havayollarının uçak filosunu (37 adet boeing 727'yi 350 milyon dolara) satın aldı. 1990'da adantic city'de inşa ettirdiği tac mahal otel-casino ile kumarhane işine girmiş oldu. bu sıralarda 41 yaşındaki girişimcinin serveti 4 milyar dolar olarak tahmin edilmekteydi.

bir yıl içinde çöküşü başladı. "forbes" adlı ekonomi dergisiyle "wall street journal" gazetesi trump'ın "tasavvur edilemeyecek inşaat borçlarından" söz ediyorlar dı. inşaat kralı kendini fazla zorla mıştı. bnna bir de aile sorunları ek lendi. çekoslovakyalı bir kayak şampiyonu olan karısı ıvana zelnickova basının enikonu yaydığı bir tartışmadan sonra trump'a zina nedeniyle boşanma davası açacağını ilan e her ne kadar karıkoca barıştıysa da kısa süreli bir beraberlikten sonra 1993'te iş ilişkileri tümüyle bozuldu ve trump karısına 15 milyon dolar tazminat ödedi.

trump, 90'lı yılların başında bankaların kendisine bundan sonra alacağı kredilerin koşullarını dikte etmelerine ses çıkaramadı. yıllık faiz ödemeleri 120 milyon dolara ulaşmıştı. ayrıca lüks yaşam tarzına ciddi bir biçimde karışılmasına göz yummak zorunda kaldı. özel masrafları denetlemeye alındı ve bundan böyle yılda "yalnızca" 350.000 dolar harcamasına izin verildi.

trump gene de; tahminlerin ötesinde çabuk toparlanabildi. yeni finansörler aracılığıyla borçlarının çoğunu ödeyebildi. 90'lı yılların ortasında avusturya ve berlin'de gerçekleştirmeyi düşündüğü büyük çapta inşaat planları var.

*


--- alıntı ---

yanılmıyorsam, donald trump’a sormuşlardı: “sizce zengin olmak için ne kadar servete ihtiyaç var?” cevaben, “15 milyon dolardan sonrası fark etmez” demişti. hak verdim. tamam, insanın ihtiyaçları sınırlı, istekleri sonsuzdur. fakat dünyanın limiti belli güzelim. bedenin kapasitesi de ortada… dünyanın tamamı senin oldu. bahamalar, havai… pırlanta tuvalete sıçtın, som altından tabaklarda havyar yedin, dünyanın en kaliteli şarabını içtin, en kaliteli fırtı çektin… eeee, sonra? sonra ne bok yiyeceksin? ne kadar zenginleşirsen zenginleş, geriye dönüp baktığında pırlanta tuvalete bıraktığın eserin, hint fakirininkinden bir farkı olmadığını anlayacaksın. zenginlik, bir yerden sonra öyle bir raddeye ulaşacak ki, her şeyi satın alabileceğini gördüğün an, aslında hiçbir şeyi satın alamayacağını göreceksin. şimdi bana bak, gözlerimin içine bak ve söylediklerime kulak ver bebeğim; daha çok zenginleşmek yoktur, daha çok şımarmak vardır. ve sen çok şımarıksın.

--- alıntı ---


murat zelan
|
amerikalı emlakçı, işŸadamı, milyarder.

64 yaşŸında olmasına rağŸmen güzellik yarışŸmalarını organize etmeye devam etmektedir.
yeni amerikan başkanı olmasını beklediğim islamofobik ve beyaz ırkçı milyarder. amerika başkanı olduğunda amerika'nın iç barışının tehlikeye girmesi olasıdır. dışarıda ise klasik cumhuriyetçi kovboyluk politikası da mümkündür. ama bunun ne şekilde olacağı bir uzmanlık alanı meselesidir.

fakat inandığım şey şu ki, "derin amerika"'nın içerde ve dışarıda belirlediği yeni politikalar için bir figür olacaktır. bush ta, obama da "derin amerika" nın ihtiyaç duyduğu politikalar için iş başına gelmişti. sert olunması gerektiği zaman cumhuriyetçiler, imaj tehdit olduğu zaman demokratlar. ama, imajın altındaki amerikan makinesi hep aynı.
|
ön seçimlerde fırtına gibi esmektedir. new hampshire, güney carolina ve nevada'da rakiplerine tulum çıkarmıştır. bush ailesinin yeni buşu jeb kendisine rakip olamamıştır. görünen o ki, cumhuriyetçilerin başkan adayı kendisi olacaktır. eğlence başlıyor.
başına bir iş gelmezse abd başkanlığına doğru ilerliyor. bunu en çok da obama'ya borçlu herhalde. 'beyaz' sarayda kendi halinde takılan bir başkandan sonra hem kıro hem de paranın onda olduğu, 'kartal' gibi bir başkan.

cumhuriyetçilerden trump, demokratlardan ise clinton başkanlık için yarışıyor. gerçi henüz ön seçimler devam ediyor. bakalım abd seçmeni kimi seçecek? görece başarısız, (sözde) diyalogcu bir demokrat tecrubesini mi yoksa eski sert günlerini arayan bir cumhuriyetçiyi mi? gelen gideni de aratabilir, belli mi olur!
amerika için bu adamın başkan olmasından daha hayırlı olacak şey, hileri'nin yaşlı kurt bill'den boşanıp, kendisi ile evlenmesi, karı koca başkan ve başkan yardımcısı olarak dünyanın altını üstüne getirmeleridir. madem dünyayı, şahsı nezdinde bir şaka bekliyor, böyle tastamam olsun.
bariz biçimde bir projedir. 2000 yılında simpsonlar dizisinde kurgulanmış bir sahne 2015 yılında birebir en ufak detaylarına kadar gerçekleşiyorsa ortada iki ihtimal vardır. ilk ihtimal: adamlar ülke siyasetini simpsonlar dizisini referans alarak şekillendiriyor, ikinci ihtimal 2015 yılında ülke siyasetinin durumu 15 yıl öncesinden belli, bunu bilen bir kaç kişiden birisi bir dizide senaryo yazıyor. ikisi de korkunç değil mi?


dünya'yı müslümanlardan kurtaracak süper kahramandır.
|
ailesi kayıt yapilmamasindan sebep oy kullanamayacak olan başkan aday adayı.

olsun beterin beteri var. kendisi oy kullanamayan siyasileri gördü bu gözler diyor tesellilerimi gönderiyorum. *
partisinden resmen aday olabilmek için gerekli delege sayısını yakalamış ünlü emlakçı.
diğer adaylara oranla amerikan toplumun ruh halini daha iyi yansıtan başkan adayı.

amerikalıların ekseriyeti de trump gibi düşünüyor, lakin trump'ın geçmişinden dolayı pek güvenemiyorlar.
trump towers'ın önünde mahalle maçı yapıp bütün camlarını kırma isteği.
köklü, ses getirecek bir eylem yapalım. mesela trump towers'ın önünde mahalle maçı yapıp bütün camlarını kıralım.
geçen yine yabancı bir kanalda haber izliyorum bir baktım sanırsam ingiltere olabilir. bir grup burka giymiş kadın ve göbeğine kadar sakallı aşırı uç müslüman radikaller sokakta yürüyüş yapıyor ve ''şeriat isteriz'' diyorlardı. işin ironi kısmı bu şeriat isteyen insanlar metre kare başı birahanelerin olduğu yemek yediği lokantalardak bardaklarda daha önce içki içildiği ve kızlı erkekli öğretim yapan okulların olduğu ülkede istiyorlar. göç ettikleri ülkelere bakıyorsunuz tam istedikleri düzen olan iran, fas, mısır, cezair hatta arabistan gibi ülkeler. madem bu yönetim şeklini istiyorsunuz neden o ülkelere gitmiyorsunuz !! ben bunu niye anlattım işte bu donald trump bir konuşmasında ülkesinde yaşayan bu tarz insanların sözlerine kulak verip onları çok istedikleri bu yönetimi uygulayan ülkelere postalayacağını söyledi. dikkat edin avrupa da da bu tarz liderlerin oy oranı artmakta. nedeni de işte bizim radikaller. bu yüzden seçilmesini çok istiyorum. artık böyle bir gösteri olduğunda onların dileklerini gerçekleştirecek adamdır kendisi.
dünyada ne acayip fikirler var.

yivka

4:39 pm gmt+0300

the russo-turkish war of 1877-8 is not finished yet, being rudely interrupted by prime minister disraeli, allowing turkey a foothold at the door to europe. once trump kicks turkey out of nato, it will give putin a freehand to finish that war, take constantinople and send the turkish hordes back where they came from, the steppes of eurasia.


johnny depp'in taklidini pek güzel yaptığı şahıstır.
|
ıq seviyesi iki basamaktan öteye gitmeyen, duvar zihniyetli adam.
gay bar saldırısından sonra oyunun artacağını düşündüğüm insan.
gay bay saldırısından sonra oyunun artacağını düşündüğüm hayvan.

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.