ekmek için ekmeleddin

fırıncılar odası başkanı sloganı değil ekmeleddin ihsanoğlunun adaylık sürecinde kullanacağı slogan. şaka değil evet.
|
al işte adama oruçken slogan buldurursan sonuç bu olur.. o değil de ben erdoğanın yerinde olsam tüm miting ve programları iptal eder frak dikmesi için terzime sipariş verirdim.
ekmel bey'in güldüren seçim sloganı.

zannedersin somali'de aday olmuş.

afrika mı sandın burayı mübarek!
|
Allahtan muzaffer değilmiş ismi. muz için muzaffer!
dün akşam bi kanalda biz başbakan gibi miting yapmayacagız diyordu. neden diye sorulduğunda, ramazanda o kadar insanı otobüslerle tasıyıp eziyet etmek doğru değil diyordu. kardeşim sen şuna, hitabet gücüm yok, miting yapamam ben desene!
berbat slogan hele erdoğan'ı yol ihale bakacağını söylediği için eleştiriyorken.
|
biran şaka falan sandım ama doğruymuş.
o zaman ben 'bu sloganla cb seçiminde başarılar' dileyip sessizce uzaklaşayım da birazda orda güleyim. *
ramazan'da "pide için ekmeleddin" dir.

şaka bi yana günümüz türkiyesi'nde fakir edebiyatı romanlarda kaldı.
|
"buluşma sözü verdiğiniz arkadaşınızı ekemiyor musunuz ??? sorun yok arayın ekmelettini anında eksin!!!ekmek için ekmelettin."
şeklinde twitterda şu sıcaklarda serinlememizi sağlayan espirilere meze olmuş slogandır. şimdi demirtaş çıkıp demir ve taş için selahattin demirtaş dese söyle laik çocuk söyle hoş olur mu hıı?..
kulladığı ekmek resmi google'a ekmek yazınca 2. sırada çıkan ekmek resmi ya. ne kadar çok uğraşmışlar arkadaş..
yüreğime ektim seni ekmeleddiin,
ekmeği tuza banıp yer gibi sevdik seni
ekmeğimizin peşindeyiz.
..
..
!!!!
sosyal medya geyiği sandığım için başlığa girmemiştim bile. gazete gördüm gerçekmiş hala şoktayım.

kimin aklına gelmiş? kim onaylamış? dilenci mi la bu halk ?

geyiğe müsait hatta geyiğin kendisi olan bir slogan olsa bile gerçekten sinirlendim. 80 milyonluk ülkede 5 partinin adayının sloganına bak ya !

buradan çıkardığım sonuç; beğenseler de beğenmeseler de tayyip 80 milyonun içinde en iyisi ( en iyi çalışan, en iyi reklam kampanyası yapan, en iyi vizyonu olan, en güzel çaldırtan, en güzel inşaat yaptıran, en güzel ağaç kesen, başka yere en güzel ağaç diken vs... uzar gider)zamanında vatandaşa ekmeği karneyle aldırtan partinin adayı için hiç de şaşırtıcı olmayan slogan. zihniyet zerre değişmemiş. sanıyorlar ki kendileri monşer, lüks içinde yaşayacaklar, halka da iki ekmek verip güya seslerini kesip yönetecekler. makarna demiyorum bak, ekmek ekmek...
bazılarının esprileri güzel ama bazıları nolur siyasi içerikli espri yapmasın Allah aşkına bak Allah adı verdim lan.

bazılarının üzerinden espri yapacağım derken beyin fıtığı oldu slogan.
|
reklamın iyisi kötüsü olmaz sözünün bahsettiği kötü reklamdır. öyle veya böyle kimsenin tanımadığı bir aday sloganıyla dalga geçilerek dahi olsa konuşulmayı başarmıştır.

reklam çerçevesinden uzaklaşırsak neresinden bakarsan elinde kalacak bir slogandır.

sen cumhurbaşkanı icracı olmaz diyeceksin. sonra da kalkıp icrayla doğrudan bağlantılı bir slogan üreteceksin. tutarsızlık.

evet belki hala açlık çeken insanlar da vardır. ancak ülke olarak ekmek bulunamayan dönemleri geçtik artık.
ayfon için ekmeleddin deseler daha mantıklı olurdu ekmek biraz eski türkiye'nin meselesi gibi aynı hezeyanı bahçeli de yaşadı zira çıkolata, onu ifadesiyle püskevit eski türkiye'de alınması zor şeylerdi şimdi çocuklar magnumdan aşağı yemiyor maşallah.
|
kanaatimce çok ama çok başarısız bir slogan.
|
vasat, dandik slogan. hoş da durmuyor; sanki "diğer %50 çok ekmek götürdü, beni seçin siz de ekmek götürün" der gibi. helal haram dairesinden bahseden yok. seçim kampanyası harcamalarınızı fakire yetime dağıtın desen, "önce seçin ekmek sonra" da derler bu kafayla.
makarna ve kömürle kandırılan halka ekmekle mesaj veren slogan. "ekmeksiz makarna aç bırakır sizi, ekmek yoksa kömürü yiyemezsiniz ya" denmiştir. bence direk olarak varoşlara oynanmıştır. mesaj endirek bir şekilde verilmiştir. bu halk hiçbir şeyi anlamıyor bari en basitinden ekmek diyelim anlasınlar denilmiştir...

fazla basit olmuştur. bu yüzden olmamıştır ama elbette kol saatlerine, ayakkabı kutuların oy vereceğimize ekmeğe oy veririz. hem dedelerimizin o apolitik cevabını da tekrar hatırlarız.

- dede hangi partiye oy atıyorsun?
* ekmek partisine.
|
denecek laf kalmamış slogan uzerine... bari biz de çekirdek çitleyerek yazılanları okuyalım. ekmek değil de çekirdeğin var mı ekmel bey.
|
püskevit , ekmek felan mirim bunlar hangi dönemin sloganları veya nerde yaşıyor bunlar anlamak imkansız. devrini anladı zamanını anladı derler ya efem bunlar..

- arkadaş bir de çekişmeli bir seçim görelim be ya.

-kılavuzu karga olanın deyimini hatırlatan slogan.
|
adamın ne kabahati var. akıl hocaları bu zihniyetle 8 seçim kaybettiler. mesele destekleyenlerde yoksa kendisi akademisyen, zeki, üst düzey diplomat, kişilikli bir insan. sorun sloganda değil sloganı bulanlarda. ayrıca bu kadar insanın diline dolandığını düşünürseniz bir sloganda ne istersiniz? akılda kalıcılık, kolaylık, dikkat çekmesi ve gündeme oturması aynı reklamın kötüsü olmaz mantığı gibidir. demek ki slogan o kadar da kötü değil mesele herkesin tartışır olması.
|
buğdaydan ekmeğe kadar süren aşamalarından biridir.

- buğday için eker*
- ekmek* için ekmeleddin*
- un için unakıtan*
- fırın için fırıncı*
- ekmek* için ekmeleddin*

kendisini gıda tarım ve hayvancılık bakanlığına bakan olarak öneriyorum.
yukarıdaki ekip ile başarılı olabilir.*
|
gayet yerinde bir slogan ama keşke içini doldurabilseler. daha fazla yoksulluk üzerinden vurmalı iktidarı.

burda dalga geçen hırsız savunucularını anlamıyorum. adam "sanki bu ülke somali" demiş. Allah'a şükür bir somali değiliz ama hala asgari ücretin 850 tl olduğu yerde 400-500 tl kira vermek zorunda kalıyoruz. sadece işe gidip gelebilmek için toplu taşımaya aylık 120 tl para harcıyoruz. insanların emeğinin gidip marketten makarna almaya yetmediği bir düzende yaşıyoruz. öyle olmasa bu kadar kişi sizin cepcinin dağıttığı makarna kolilerine muhtaç kalmazdı değildi mi?

cipine binip, vakkodan giyinen mümin kardeşlerimizi etkilemeyebilir ama benim gibi geçinebilmek için günde 10 saatten fazla çalışan ama emeğinin karşılığını alamayanları etkiler. ilk başta söylediğim gibi, içini doldurması gerek. seçilince bizim sesimiz olacağına gerçekten güvenmemiz gerek...
|
koskoca (!) 2 parti ve fgö denen örgütten çıka çıka bu slogan mı çıkmış diye düşündüren cümle. bir tane bile mi zeki adam yok aranızda gözünüzü seveyim.
ekonomi ile işi olmayacak bir cumhurbaşkanı söyleminden sonra böyle bir slogan ortaya konulması şaka gibi. artık çatıcıların tayyib in c. başkanı seçilmesi için ellerinden geleni yaptıklarına inanmaya başladım. yani böyle bir aday ve böyle bir slogan. sanki el altından tayyib i destekliyorlar gibi. maç gerçektende real madrid-çırçırspor maçına dönmeya başladı.
|
ak partinin seçim kampanyasına hizmet ediyorlar resmen.. ekmeli ekmeli diye seçim şarkısı yapmışlar alttan da bi uzun hava fonu.. yeminlen ekmelle ilgili her haber başlığını geyik yapıyorlar diye tıklıyorum bir de bakıyorum yok lan cidden öyle :s böyle muhalefet dost başına! şarkı için:
öyle ya da böyle ses getirmiştir...

reklam işlerinde ses getirmesi, akılda kalmasıdır esas olan. maşallah millet sanki yatıp kalkıp hegel okumuş, schopenhauer okumuşta slogan hafif gelmiş mübareklere...

ulan seçime muhammed logosu hazırlanmış, istismar diz boyu ama bi Allahın kulu da çıkıp ses etmiyor.

kutsallara bulaşmamış her çalışma başım üstüne. en azından ağaoğlunu zengin edip de din, peygamber demiyorlar.

eleştirenler otursun bir slogan zortlatsınlar da bi görek hele.
iş aş haydar baş sloganizmiyle ekmek almaya giderken vurulan berkin elvan romantizmini aynı anda sentezleyen jenerik.
beyaz ekmeğin zararlarından haberdar olanlar sayesinde ters tepebilecek bir slogandır. türk halkının pek çok hastalığının altında bu kutsal(!) yiyecek var. yani evet ekmekle doyuluyor ama sağlıklı yaşam için yeterli değil. bu yüzden bilinçli bir toplum bu sloganı yemez. ha zaten hitap ettiği kitle de bu sloganı pek benimsemez.

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.