evrim inancı

evrim teori değil dogmatik bir inançtır.

bir çok yerde despotiktir aynı zamanda.

inanmazsanız hakkınızdan gelmeye çalışırlar.
abd'de evrim aleyhinde eğitim verilen okula 1 milyon dolar ceza verilmiş.

bu da bize abd'deki bilimadamlarının neden evrime inanmak zorunda kaldıklarını açıklıyor.

sıkıysa inanma!

https://kozmopolitaydinlar....
büyük balığın küçük balığı yutması, zayıf olanın güçlü tarafından ezilmesi, sömürülmesi düzenine meşruiyet kazandırması için dayatılan inanç. ve bu düzenin sömürülenleri de ölümüne savunur bunu.
yanlış yanlış yanlış... darwin güçlü olanı savunmaz. büyük balık küçük balığı yutar gibi bir önerme darwin'de yoktur. evrim teorisi aslında bir doğa yasasıdır. siyasetle ve dinle alakası yoktur. özellikle biz müslümanların teoriye şiddetle karşı çıkmamızın sebebi; 1. ve 2. dünya savaşlarındaki güç mücadelesine, nazi almanya'sının faaliyetlerine ve kapitalizme dayanır. yani çıkarlarını maksimize etmek isteyen bazı çevreler darwin'in bahsettiği uyum sürecini "güçlü olan ayakta kalır. yaşamak için öldür" şeklinde çarpıtmışlardır. bizim teoriyi şiddetle eleştirmemizin sebebi bu çarpıtmayı bilmemizdir. darwin'i çarpıtan materyalistler ve kapitalistler emellerine ulaşırken siz yanlış yerde avlanıyorsunuz.

teoriye bu açıdan bakıp ona göre ele alalım. darwin ortaya bir tez atmıştır. öncelikle teze karşı olanlar ortaya lütfen anti tez atsınlar. peki anti tez nerede? yok çünkü malesef ki ilim müslümanlara biraz uzak. bir anti tez üretilemediği gibi darwin'in tezi hakkında pek birşey de bilinmiyor. bir çok insan görüyoruz, duyuyoruz. diyorlar ki darwin yaratıcıyı reddeder, inançsızdır. darwin'in kendisi inançsız olabilir bilemem ancak darwin'in teorisini inançtan bahsetmez. darwin insanın maymundan geldiğini söylüyormuş. nerede söylüyormuş biri göstersin bana? darwin'i okursak bunların yanlış olduğunu hatta tesadüfen yaratılışı da reddettiğini görürüz.ona göre canlılar sudaki bir bakteriden binlerce hatta milyonlarca yıllık bir süreç dahilinde evrilip gelişmiştir. bakın Allah enbiya suresi 30. ayette ne diyor;

" o küfre sapanlar görmediler mi ki gökler ve yer bitişik idi, biz onları ayırdık. her canlı şeyi sudan oluşturduk. hala iman etmeyecekler mi?"

evrenin oluşumu hakkında araştırma yapan bilim adamları da bu ayeti destekler nitelikte veriler ortaya koymuştur. büyük patlama(big bang) ile dünya oluşmuştur ve başlangıçta yeryüzü sularla kaplıdır. bu suda ise sadece alg denilen bakteriler yaşamaktadır ki bu teori de enbiya/30 ile paraleldir. bazı din adamları da evrim teorisinin islama çok uzak olmadığını söyler. dayanakları nuh suresi 14. ayettir;

"... oysa o sizi aşama aşama yaratmıştır"

teoriyi eleştirenler aslında bir noktadan hareket ederler. Allah hz. adem'i ilk insan olarak yaratmıştır ve değişim yoktur. daha önceki bir başlıkla tartışmıştık bazı hocalar ve bazı yazar kardeşlerimiz hz. adem'in ilk insan değil, bilinçli olan ilk insan olduğunu söylemişti. bu daha önceden de insanın var olduğunu ve nuh/14 te bahsedildiği gibi aşama aşama bilinçli ilk insana doğru evrildiğini gösterir ki evrim teorisiyle de paralellik gösterir. evrim teorisine karşı olanların hz. adem'den önceki milyarlarca yıllık dünya hayatına ilişkin bir fikri var mı?
evrim teorisyenleri tezlerini ispatlamak adına çok sayıda bilimsel çalışma yapmıştır. örneğin şu anda hiçbir işlevi olmayan yirmilik dişler yahut gözlerimizde bulunan ve sadece suda yaşayan canlılarda olan bir perde veya kuyruk sokumumuzdaki kemik... evrim teorisyenleri bu uzuvların daha önce işe yararken zaman içinde işlevsiz hale gelerek köreldiğini söyler. hani Allah kuran'da yerde ve gökte olan hiçbir şeyi boşuna yaratmadığını söylüyor. çıkın ve açıklayın yirmilik dişler gereksiz değildir şu şu işe yararlar. bilimsel kanıtlar birçok canlının sürekli değişim içinde olduğunu ortaya koymuştur. mesela daha önce yeryüzü sularla kaplıyken su yılanlarının zamanla kuraklaşma, yeryüzü şekillerinin oluşumu ve suların çekilmesiyle ortama uyum sağladığı, solungaçlarının körelip sürüngen özelliğini kazandığını ispatlanmıştır ki bu pek de akla mantığa aykırı gözükmez.

kimse yanlış anlamasın ben o ya da bu fikri destekliyor değilim darwinist falan da değilim. sadece diyorum ki adamlar bin bir çeşit delille konuşup milyonlarca insanı inandırabiliyorken bizim müslümanlar ellerinde hiç bir delil olmadığı için topla tüfekle saldırıyorlar. bakın işte bu çaresizliğin göstergesidir. biz müslümanlar net delillerle ve ilimle konuşmalıyız çünkü bütün ilimler Allah'ın ilmidir. Allah'ın ilmi Allah'ın kelamı ile çelişmez. bayanlar baylar ortaya anti tez atın. boş eleştiri karın doyurmuyor. lafla peynir gemisi yürümez. ha siz diyorsanız ki, "yahu evrim teorisi sadece canlıların oluşumu ve devamlılığını anlatan bir teoridir. biz evrim teorisi adı altında yaratılmaya çalışılan sömürü düzenine karşıyız" işte o zaman size hak veririm ancak bu sömürü düzeni darwin'e değil, onu çarpıtanlara aittir. son olarak beni yanlış anlayanların olacağını bildiğim için üstüne basa basa söylüyorum ki ben darwinist değilim sadece müslümanların delillerle konuşması taraftarıyım!!!!!!!!!
yanlış tamlamadır. evrim inancı diye bir şey hiçbir kitapta veya akademik hiçbir yerde geçmemektedir.evrim teorisi doğru şeklidir.
|

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.