başörtüsü sorunu ile ilgili çözüm önerisini soran vatandaşa:
-iktidara gelince hallederiz.

kürt meselesi ile ilgili fikirlerini soran vatandaşa:
-arkadaşlara söyledim, üzerinde çalışıyorlar.

istanbul'un sorunları ile ilgili sorulan soruya:
-istanbul'un parası var, çözeriz.

-her ev kadınına vereceğini iddia ettiği paranın kaynağını soran başbakan'a:
-benim adım kemal, bulurum dersem bulurum.

tarzında cevaplar veren, siyasidir. mevcut konumunu, maliyeti düşük prodüksiyonlu bir kısa film çalışmasına borçludur.

herkesin gözünde dürüst bir adamdır. ama kendisinden önceki genel başkan için komplo hazırlayan bir sözde gazeteci kendisinden teknik destek istediğinde, savcılığa gitmek yerine, "siz halledip, önüme bırakın, gerisiyle ben ilgilenirim" diyecek kadar dürüsttür.

şu ana kadar, chp genel başkanı olarak çizdiği profile bakarak konuşacak olursak, "değil memleket, simit tezgahı bile emanet etmemek gereken adamdır" diyebiliriz.
artık isminin görülmesiyle kendisine gülmeye başlanılan insan...
ajdar'ın bob marley muamelesine tabi tutulduğu ülkede ghandi lakabıyla müşerref olması hiç şaşırılası değildir.
|
aslında chp'yi eleştirdiğimiz noktalardan çekip çıkarmaya çalışan garibin birisi. bundan 2 yıl önce chp'yi hayırcı, proje üretmeyip her şey muhalefet eden bir parti olarak değerlendirip eleştiriyorduk ama artık bedelli askerlik ve aile projesi gibi önerilerle hükümeti baykal chp'sine göre çok daha zorlayan bir parti haline getirdi. özellikle bedelli askerlikte hükümeti bana göre zor duruma soktu. baykal chp için seçtiği yolda düzgün ilerleyen bir liderdi ama yanlış yoldaydı, kemal kılıçdaroğlu ise doğru yolda ama emekleyerek iki ileri bir geri giderek ilerliyor, şaşkın herif biraz. halk sorunlarını kemal kılıödaroğlu'nun çözeceği ümidiyle değil "bu adam bizim derdimizi yüksek sesle söylüyor" diye oy atabilir.

ayrıca kemal kılıçdaroğlu'nun bir avantajı var ve onu iyi kullanıyor. kılıçdaroğlu tek başına iktida olamayacağını biliyor taş çatlasa mhp ile koalisyon kurar ve vaad edip yapamadıklarını mhp'nin üstüne atar. bu sebeple bol keseden vaad verebiliyor bu vaadlerinin yapılabilirliği sınanmayacak nasıl olsa, fakat ak parti çıkıp "sen ayda 600 verirsen ben 800 vereceğim" diyemez çünkü seçim sonrası herkes hadi yap bakalım der kılıçdaroğlu'nun böyle bir sıkıntısı yok iktidar olamayacağını biliyor tek amacı baykal dönemine göre oyunu artırıp koltuğunu sağlamlaştırmak.

yine bana göre ak parti son iki dönemde yaptıkları bu yeni dönemde yapacaklarının hazırlıklarıydı, kürt açılımı, yeni anayasa ile prestij filmindeki gibi prestij bölümüne geçecekler. ak parti yıprattığı yerleşik düzene altın buruşu yapmaya hazırlanırken kemal kılıçdaroğlu chp'sinin nasıl muhalefet edeceği çok önemli.
konuşurken sesinde bir incelme, bir yavşama, detone olma mı diyorlar ona işte hep ondan var. koltuğa hakkıyla değilde birilerinin eliyle daha doğrusu kaseti ile gelmenin verdiği bir eziklik mi yoksa orjinali mi öyle bilemiyorum. iktidar falan olduğunu düşünemiyorum, halimiz nice olur Allah bilir.
(bkz: allah başa vermesin)
|
kaset operasyonu ile chp başkanlık koltuğuna oturtulmuştur.
|
an itibari ile kutlu doğum organizasyonunda konuşma yapmakta. sübhanallah! tam ibretlik.
|
müthiş şeyler söylüyor şu an.
|
an itibariyle herhangi bir cami imamının vaazlarda söylediğinin ötesinde şeyler söylemiyor ama herhangi bir cami imamının hitabetinden kat be kat üstün şekilde söylüyor..

buradan çıkaracağımız sonuç imamların hali perişan..
reklamda güzel konuşmuştur. hakkını yememek lazım.

farklılıkları göz ardı edip herkesi vatandaş olarak görmüştür falan filan..

ama bence bu sadece bir kalıba sokmaktır insanları. kürt insanı kürt olarak, çerkezi çerkez olarak kabul etmediğini söylüyor dolaylı yoldan. farklıkları ne kadar görmesen de varlar, bunu kabul edip yola devam etmek icap eder.*
kendisinin genel başkanı olduğu partiye oy vermek zorunda hissetmeme rağmen, kendisinden pek hazzetmediğim lider(!). bu adamda lider duruşu, karizması yok, bu adam halk adamı olduğunu iddia edip ecevit'in ekmeğini yiyor, bu adam iktidarın saçma davranışlarını kullanarak siyaset yapıyor. iktidar da bunu kullanıyor doğal olarak.

bunun adı liderlikse, bu onu iktidara götürecekse, misyonumu tamamladıktan sonra oy vermeyeceğim kendisinin içerisinde bulunduğu herhangi bir siyasi oluşuma. yeni chp dedikleri oluşumda, kk çok fazla anlam ifade etmiyor benim ve benim gibi düşünenlerin nazarında.
"askerler darbe yapmaz; zaten işleri başlarından aşkın" demiş inci tanesidir, inci.
utanmadan "siz ecevit'in tırnağı bile olamazsınız" diyebilmiş siyasetçi. halbuki ecevit yaşasaydı ve çölaşan'a ecevit'le ilgili akıl almaz şeyler yazdıran, ecevit'in neredeyse hayatına kasteden mehmet haberal'ı milletvekili yaptığını görseydi, ssk'yı batırdıktan sonra kemal bey kapısını çaldığında reddettiği gibi, hatta çok daha şiddetle ona haddini bildirirdi.
en son zonguldak mitinginde başbakana ana aanna nı ... neyse gerisini söylemeyeyim diyerek temiz siyaset nasıl yapılır uygulamalı olarak göstermiş bir insanoğlu!
|
başörtüsü sorununu biz çözeriz deyip ortaya atlamış, tüm gözleri üstüne çevirmiş lider... (kendine hay(ı)rı ol(a)mayan bir garip yolcu) ahanda şimdi sadede geldi işte derken başörtüyle ilgili çözümler beklerken kördüğüm edendir aynı zamanda... siyasetini bir perçemin ucuna bağlamış iyice ucuzlaşmış, iyice bayatlamış, hatta yetmeyecek bayağılaşmıştır desek şimdi olacak;

türban vs başörtüsü kıyasını şöyle yapmıştır; "...başörtüsü ile türban birbirinden farklıdır. aralarındaki temel fark, başörtüsü geleneksel bir örtüdür, anadolu kadınının başını örttüğü ancak örterken "aman saçımın teli görünmesin' kaygısı taşımadığı bir örtüdür. başörtüsü başı örtüyor ama saçları tamamen kapatmıyor. türban ise saçları tamamen kapatmak için kullanılıyor." demiş efenim...

neymiş efenim? neymiş? başörtüye iran modeli, pakistan modeli, benazir butto gibi perçem olduğu gibi açık olacak diyor hazretleri!!! bazılarına nazaran ehven-i şer. yani başka bir açıdan yıllardır süren başörtüsü mücadelesi için sonuçta bir kaç adım gelebilmiş inançlara doğru... yok olmadı iran modeli sunuyor. önden perçemleri açıktaymış onların böyle olacakmış...

ey kâmil! ehem (dil sürçmesi) kemal bey!
sen mi benim başörtümü nasıl bağlayacağımı belirleyeceksin...
başımın ortasından, kenarından bir çizgi mi çizeceksin? yoksa yandaşların mı?

saç telinin ucunu boynuna geçirmiş haberi yok!

"gitmesini biliriz: genel seçimlerde başarısız olursak gideriz." diyen chp genel başkanı... gelmesi kolay da gitmesi zor oluyor, deniz baykal'dan bunu halk tecrübe etmiştir.

şahsi fikrim başarısız olduğu her gün biraz daha fazla kanıtlanan gafların lideridir. tüm siyasetçilerin şimdiye kadar yaptığı tüm gafların toplamından daha fazla gaf yapmıştır.

bir tanesi de kafasına sıkıyordu filan işte... her neyse...
bir çok vatandaşın ümidi ve hayallerinin kahramanı olmuştur, şöyle ki:

toplumda herkesin zeki, becerikli, çözüm kabiliyeti yüksek, hitabet gücü kuvvetli, karizmatik, iyi giyinmeyi bilen, kıvrak cevaplar verebilen kişiler olması mümkün değildir. kk işte saydığımız bu özellikleri barındırmayan kişilerin de ülke başbakanlığı için tırmalayabileceğini kanıtlamıştır. milyonların ümididir kk, beceriksiz, yetersiz ve toplumda yer edinememiş kişilerin temsilcisi, başbuğudur. amacı başbakan olmak değil, yetersizlerin ve düşük iq lülerin de bu ülkede başbakanlığa aday olabileceğini göstermek, hiçbir programı reel vaadi olmadan yetersiz kişileri arkasına alarak seçim barajının dahi geçilebileceğini ispatlamaktır. yaşasın yetersisizm.
|
lider karizması olmayan lider.

lider olmak için çırpınıyor ama nafile. full kapasite çalışsa bile liderliğe çapı müsait değil.

ettiği küfürlerle gündemden düşmeyen siyasetçi.. bide çıkmış temiz siyaset diyor..
tornistan olduğunu bir kez daha göstermiştir. demiştir ki, "ben orada başbakana küfür etmeyecektim. ayağını denk al diyecektim" ananı ile başlayan bir cümleyi nasıl "ayağını denk al"a bağlayacaktı bilemeyiz tabi. ama alıştık artık. he he diyip geçmek en iyisi.
başbakan'ın çılgın projesi için de "yeni bir şey değil. yüz yıl önce düşünülmüştü. hem burada amaç yandaşlara rant sağlamak." mealinde laflar ederek siyasi dehasını bir kez daha ortaya koymuştur.
twitten aldığım habere göre " bu memeleketin düşünen adamlara ihtiyacı var " demiş...
düşünmeden proje yapıldığına zatında vâki olduk...
"lider olma iddiasında" bir parti başkanı...
kendisi için oldukça üzüldüğüm siyasetçi.. ölüp giderse gözleri açık gidecek.

23 nisan da geçti keşke erdoğan bir günlüğüne kendisini başbakanlık koltuğuna otursaydı yaw..
mahmutpaşa işi ecevit. imitasyon.
|
"darı unundan baklava,incir dalından oklava,kemal kılıçdaroğlu'dan başbakan olmaz" şeklinde ki cogito sözüne mazhar olmuş insan çeşidi.
|
4 mayıs 2011 başbakanın konvoyuna yapılan saldırı'yı kınarken, cümlelerinin sonunu, "bu saldırının seçimlerden önce gerçekleştirilmiş olması düşündürücü" diyerek bağlamasıyla, kişiliğini daha doğrusu siyasi üslubunu bir kez daha gözler önüne sermiştir. keşke saldırı, kılıçdaroğlu'nu düşündürmeyecek bir zamanda gerçekleşmiş olsaydı.
chp'nin genel başkanıdır, ama kesinlikle lideri değildir. genel seçimlerden chp beklentilerine yakın bir oy oranı ile çıkamazsa, altından minderi öyle çabuk çekip alacaklardır ki, yaşadığının rüya mı, gerçek mi olduğunu idrak edemeyecektir.

son incisinden devam edelim. buyurmuşlardır ki, "recep bey'in son zamanlardaki uğraşısı, belden aşağı kasetler izlemektir". dinime küfreden müslüman olsa misali... belden aşağı bir kasetle, chp genel başkanlığı koltuğuna oturan birine çok yakışmıştır bu itham. hakikaten, ne dediğini, nereye nasıl geldiğini bilmemektedir bu adam.
seçim konuşmalarını dinlemeye tahammül edemediğim insan. seçim bitse de sussa artık. çapsız.
|
dün şehrimizi ziyaret etmekle şereflendirmiştir.ama bir sorun var ki miting alanını dolduramamıştır ve gereken ilgiyi görmemiştir.umarım gücenmez de tekrar gelir,bizi kendinden mahrum etmesin*
kanımca chp tarihinin en kısa süreli başkanı olacaktır. demirel yerine kimi işaret edecek bakalım 12 haziran sonrası.

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.