kendini hala 1920'lerde zannedenler için dert olan partidir. ulan sözde iktidarsınız ama içiniz soğumuyor değil mi? o kadar büyük olamayacaksınız. hadi bakalım. içten içe kin güdüp kafa yormaya devam. aynen aynen. inşallah bu sıcaklarda beyin yanmaz.
partinin değil, seçmenin ayıbıdır.

ulan kemal abi gibi şeker gibi bir lider bulmuş bu halk hala laga luga. Allah sorar bak. adam o kadar insan ki teröriste bile nezaketten arkadaşlar şeklinde hitap ediyor. sürekli pot kırdığı söyleniyor ama ondaki incelik bir türlü anlaşılamıyor.
|
'' kurduğu ülke '' !
öncelikli olarak bunu açıklamak gerekir. türkiye cumhuriyet'i 1923 de mi kuruldu ? , yoksa 1923 'de ingilizler osmanlıdan mı kurtuldu ? . üstad necip fazıl'ın dediği gibi '' yıkılışını kutlayan tek milletiz''. sürecin partisine gelecek olursak ortada kurduğu bir ülke olmadığından iktidara gelmesi hayalden öteye geçmeyecektir.
ulan zaten şu anki yöneticilerin vasıfsız, basiretsiz, düşük profilli olmasının, ülkenin içinde ve dışında hiçbir problemini çözememesinin tek sebebi particiliği futbol taraftarlığı gibi yapan bu fanatik dangalaklar .yüzündendir.

sanki sanırsın adam galatasaraylı ve fenerlileri kızdırıyor siz hiç uefa kupası alamadınız diye.

şurada bana chp yi bile savundurttunuz ya başka bir şey demiyorum.

not: ekmek arası kaşar partiliyim.
1950'den itibaren tüm sağ demagoglar tarafından sıklıkla kullanılan bir yöntem olmuştur halk partisine çakmak. halk partisi kaynaklı bürokratik ve askeri vesayet etkileri göz önüne alındığında bir dönem bu argümanın kullanılması belki makul görülebilir.

lakin yıl olmuş 2016, hazreti pirimiz 14 yıldır hükümferma, dünyada brexit mirexit bir şeyler konuşuluyor, artık bırakmamız lazım bu eski muhabbetleri.

yok camileri ahır yaptılar, yok gaz kuyrukları, yok tek parti dönemi...bu halktan oy isteme vesilesi bu tür argümanlar olmamalı artık.
birazcık kendi başımıza akletmeye başlasak fena olmayacak.
iktidar olduğu ülkeyi freni patlak kamyon gibi bayır aşağı salan partiden yeğdir. frene ne mi olmuş. kandırmıştır.
yeğlemeci kafanın sürekli yeğleyeceği ve "ak-kara" ikileminden kurtulamayacağı hakkındadır. 1950 yılından beri iktidar olamadık, olamaya olamaya nasıl olunacağını unuttuk demeye mi getirmiş anlamadım. eğer iktidar kavramı "bir işi yapabilme yeteneği" anlamına geliyorsa korkarım ki 1950 yılından önce de iktidar olamamıştır.

|
de jure cumhuriyet kurulduğundan beri iktidardadır, teorik ruh olarak yani.

zaten böyle de facto iktdarına gerekte yoktur.

ilk 27 senede kod olarak programı yazdılar.

amele işini pratik olarak sağ iktidarlar yapar.

sağ iktidar dedi isem de iktidar değillerdir.

sağ hükümetimsi olabilirler ancak.

chp'yi şimdiki chp olarak algılamayın chp markadır.

bir şeyleri yanlış yapmış demek ki. fakat bu iktidar olanın da her şeyi doğru yaptığını göstermez. yani yanlışlarla da iktidarda kalınabilir. halkı dosdoğru bir ölçüt olarak almamak lazım.
ülkeyi kurduğu falan yoktur. kurulan ülkenin yönetimini gaspetmiştir. sonra da halktan gereken cevabı almıştır. yakın gelecekte gerçekler ortaya çıkacak ve en kemalisti bile bunların suratına tükürecek. göreceksiniz.

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.