bir yazar. hoşgelmiş.
|
güzel yazılarını takip ettiğim, hoş gelmiş bir yazar. umarım daimi olur buralarda.

bir de adettendir; tanımı bol olsun.*
tam büyük doğu ile ilgili yazılara yoğunlaştığım şu günlerde tanımları sanki şahsıma hissi uyandırıyor ne güzel tevafuk, daim olsun kalemine kuvvet.
irade olmadan ve iradenin hakkını vermeden bir yere varmak mümkün değil kul için ve hoşgeldiniz.
kimi tanımlarını üçüncü okuyuşumuzda ancak anladığımız yazar. * * hoş gelmiş.
|
gerçekten eksi aldığı entyri silmiş. altı üstü bir eksi, değmez, dediğim yazar. eksi alıp silmek, düşüncelerinizin ardında durmamak gibi bir şey. düşünceniz mi zayıf? yoksa karşı çok mu önemli? özne kim?
eksinin yazarlara etkisi başlığında ki, entyrinde " eksi aldığı tanımları sildiğini" belirttiği için özellikle deneme amaçlı eksi vermiştim.bir kaç yazar daha eksi verdiyse, bu hassasiyetiniz için eksi vermiştir. evet eleştiri babında mesaj atılabilir, lakin "eleştiri kültümüz o kadar zayıf ki". bazen eleştirenin yaklaşımı "ötekileştiren" biçimde olurken, bazen de "eleştirilen" bu bağlamda yaklaşıyor. veya bilgisizliği o kadar aşikar ki, sizin yapıcı eleştirinize bile tahammül edemeyebiliyor. en iyisi mi eksi vermek.
sonuçta bir tercih. insan pragmatistse keyiften bile eksi verebilir.

( #1928522 )

bu gözler bakınız kısmını bakınız'layan yazar gördü. selam olsun.
|
ben buralarda yokken gelmiş. yoksa kesinlikle gözden kaçacak biri değil.
*ayrıntıları gözden kaçırmayan dikkatli yazarlardan biri. değerli bir kalem. ilgiyle takip ediyoruz.
( #5361360 ) gerçekten bunları mı soruyorsun kedine?
ee ne cevap veriyor abi?*))
( #5353284 )

yanlış önerme. işin aslı öyle değil valla bak.
|
nickini hep "iradesiz murat" olarak okuduğum yazar. sözlüğe geldiğim günden beri hemde.. serbest çağrışım bu olsa gerek, kusura bakma üstad *.
(bkz: (#5407437) hüzün sebebiyle nefret edilen eylül'ün, huzurla iç içe geçmiş açıklaması gibi olmuş.
eline sağlık.
( #5408539

kamon dediğim yazar. kınamanın en öneli şartlarından günde beş vakit kınamayı, aksayan kınamalar için kaza kınama seansları düzenlenmesi gerektiğini hatta ve hatta yolculukta öğlen ile ikindi kınamasını ve akşam ve yatsı kınamalarını çeşitli şekillerde kınayıcıların eda edebileceğini söylemeyi unutmuşsunuz. **)
|
benim lanlı lunlu yazdığım nerede görülmüş lan diyerekten tesseeüf ettiğim sözlük yazarı arkaaş. lan olm iftira mı atıyon. hahaha resmen algımızla oynayan siyasilere benzedim.
(bkz: #5423240) benim çocukluğumdan da tuhaf bir çocukluk yaşamış sözlük sakini. içim rahatladı resmen.*
ilmine ve edebine imrendiğim kaliteli bir yazar. sözlükteki manevi kumandanımdır kendisi ama haberi yok. *
|
(bkz: #5424760) saatlerdir düşünüyorum, bu hayatın problemli olduğunu. fakat hiç bu şekilde düşünmemiştim. ancak bu kadar yalın ve güzel anlatılabilirdi. farklı pencereler açtığı için teşekkürü borç bilirim.
artısı bol yazar. sağolsun.
|
( #5427976 ) sözlükte takip ettiğim birkaç yazardan biri olmasının yanında yalnız olmadığımı hissettiren yazar...*
|
başkasına düşeceğim nick altını kendisine düşmek sureti ile buyuk hata yaptıgım yazar. hacim küsura bakma le. magandaya kurban gittin. olayı sonradan fark ettim. seninle bir derdim yok özellikle belirteyim istedim. tekrardan kusura kalma.
|
( #5430165 ) meseleyi yanlış anlamış galiba. selefiler sufilerin dediği gibi inanmamaktadır. bu nakilde onu gösteriyor ama sen olayı baya yanlış anlamışsın. fakat sufiler bazı insanları ete kemiğe bürümesi iyi bilir. o başka bi mevzu.
|
bugün hangi fikri bid'at addediyorsak babasının ibn teymiyye olduğunu bilen yazar.

ibn teymiyye, takipçilerinin veya muhaliflerinin çarpıttığı gibi mücessimeci olmasa da -evet, bundan haberim var- bir gün şam emevi camii'nde hutbe okurken, “allah benim indiğim gibi şöyle yukarıdan aşağıya iner," demiş ve bulunduğu basamaktan bir basamak aşağıya inmiştir. kaynak soracak ve inkar edecek varsa bir adım öne çıksın.
( #5430193 )

insaflı sahibi insan bir insanı kendi eserleriyle yargılar hakkında başkasının yazdığı eserlerle değil. yıllardır siyak sibak gözetmeden yapılan alıntılarla adama iftira edenlere inandınız.
|
ehli sünnet yazar. bu insafına delildir.

ibn teymiyye'nin bazı sözlerini göstersem, onun savunucusu olduğu iddiasındaki selefilerin bile kendisini tekfir ettiğini görebiliriz. savundukları şeyleri ibn teymiyye'ye dayandırmaları başka mesele; ama ibn teymiyye'nin onlardan daha az mülhid olduğunu kabul etmem. onun görüşlerini tek tek muhasebe etmeye şu an için vaktim yok.
ismini sorduğumda söylememiş..öğrendiğimde şoke olmuş güzel insan.. rabbim kalbinden imanı kaleminden kuvveti eksiltmesin..
haci ibni teymiyeyi sevmeyen biri olarak konuşuyorum. kaynak falan onemli de degil. az cok o taraflarını biliyorum zaten. sadece bu adam savunduğu bir fikir uğruna ölmeyi göze aldı. hapislerde süründü. bu cesaret isteyen birsey. cübbeli denen hoca bile haose girip cikinca bir defa kahraman ilan edildi. halbuki ibni teymiye ikinci kez hapse giriyor ve orada bile kitap falan yasaklıyorlar ona. tekrar söylüyorum ıbni teymiyeyi sevmem görüşlerini de beğenmem hic ama inandigi uğruna herseyi göze alan insanlar takdire değerler. sırf bu yönünden ötürü saygım sonsuzdur.
yazar.
|
pişt adlı ulak sistemini yararlı feedback diyebileceğimiz şekilde kullanan değerli yazar. sitenin 2011'deki halini hatırlattı. buralar dutlukken millet mesajla daha çok "hocam bir de şöyle bir şey var bakmanızı tavsiye ederim" derdi. böylece bilginin kusursuz online devinimine şahit olurduk.*
#5448547 çocukken böyle hayaller kurabilmek, ya fazla zekadan, ya hayal gücünün xxl olmasından kaynaklı galibası. bünyeye bakılırsa bu kadar aklı başında kişilikte sıkıntı. *
az önce bir tanımına denk geldim. önce eksiledim, sonra geri aldım. kıyamadım *
kibarlıktan ne zaman öleceğim bilmiyorum.
kesinlikle kaliteli yazar.özellikle uzun felsefi yazıları okunmaya ve artılanmaya değer.
işaret parmağını sallayıp gözümüze sokacak kadar bilgiç yazar. burnundan kıl aldırmamazlık ayıptır günahtır. neyse daraldım yazamicimmm. unique mübarek diyerek uzayayım, aro.

edit: -4. hedefim iki basamaklara ulaşmak mersi.
one of the family. her zaman senin için masamızda bir tabak spagetti var dostum. mike ordan bir tabak getir. godfater part 1.

fikirlerini seviyorum, değerli yazıyor burnundan kıl aldırmama meselesini bilmiyorum çünkü özelden özele hiç konuşmam yok ama fikirleri düzgün, bir de yamuk olup aldırmasaydı daha sıkıntı olabilirdi. örneklerini görüyoruz.
|
her zaman şu sözlükte takdir ettiğim yazarlardan biridir.
efendiliği, yol yordam bilmesi, salt bilginin peşinde koşması en büyük ispatı.
iki çift kelam eden bilir, ne kadar alçak gönüllü olduğunu.
zirve öncesi beklenti: 30-35 yaşlarında zamanında ibda-c'den tutuklanmış işkence görmüş, muhtemelen abd konsolosluguna bomba koyma hikayesi anlatacak bir abi.
zirve: haydaaaa. nerdeyse yaşıtız hacı. o dolu dolu entryler fatih'in istanbul'u fethettigi yaşta çıkıyormus meğer.*
memnun oldum başkan tanıştığıma...
sözlüğün en özenli ve dolu dolu yazan nadir yazarlarındandır.
zirve öncesi beklenti en az 35- 40. gerçekler daha sevindirici. gencecik, pırıl pırıl...

zirvenin son anlarında denize karşı ayak üstü konuştuklarımız 5 saat muhabbete bedeldi. eyvallah genç adam! ama unutmaaaa her şeye rağmen gülümsemeye devam... unutma!
tarih konusunda pek guzel yazıyor, eğer tarihe dair yazıyorsa ne kadar uzun yazarsa yazsın okuyorum. ağır abiler gibi geliyor tavri cogu zaman ve egosunu törpülemiş ziyadesiyle. meraklı ve araştırmayı seven kisiligi de göze çarpmıyor degil. muhtemelen sosyal hayatta arkadas olabilme ihtimalimiz bile yok kendisi ile cunku zihinler uyuşmaz ise konuşacak seyleriniz azalır. yine de bu onun kalite ve değerinden hicbirsey kaybettirmez.

gececi yazarlardan kendisi, gece yazan insanlar onemlidir her anlamda.
|

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Son Yapılan Yorumlar: