nureddin şirin

halen velfecr'de muhtelif zamanlarda yazıları yayınlanmaktadır.
|
milli görüşe gösterdiği sempati kendisiyle çelişsede, samimiyetine inandığım dava adamı..
şii mezhebine geçmesiyle gurur duyan abimiz.
|
kendisini cezaevindeyken ziyaret etmek istediğimizde bize ''çok istiyorsanız ayırmam lan sizi'' diyen bir savcı ile tanışmıştık...cumhuriyet tarihinin en yüksek cezalarından birine çarptırılmıştır....8 yıl yatmıştır kaldığı yerden devam etmektedir....
isra haber genel koordinatörü.
|
nurettin şirin denince akla ilk kudüs geliyor...kudüs sevdalısı...anti siyonist...
kudüsün özgür ve aydınlık şafağını müjdeleyen bir isimdir.israilin kara listesinde takdire şayan bir abimizdir.. ağacandır..
israil in türkiye deki en büyük düşmanlarındandır. *
hapse girmesinin nedeni hizbullah sempatizanı olmasıdır.
bu sempatinin türkiye'deki hizbullah ile hiçbir alakası olmamasına rağmen
ironik ve tuhaf şekilde bu iki hizip bir tutulup ceza verilmiştir kendisine.
|
rusya'nın başkenti moskova'da iki trene yönelik gerçekleştirilen ve 39 rus vatandaşının hayatını kaybetmesiyle sonuçlanan bombalı eylemlerin, hafızalarımızdan silinip giden 350 bin sivil çeçen'in ruslar tarafından nasıl vahşice katledildiğini hatırlatması bakımından bir uyarı olmasını diliyorum.

rusların tarih boyunca, özellikle de çeçenistan'ın bağımsızlık mücadelesi sürecinde kafkasya'da işlediği katliam ve cinayetlerin kitabını yazmaya kalksak, bin tane hitler'i bir araya getirsek yine de az kalır...

ancak, "hafıza-i beşer nisyanla malüldür" sözünde olduğu üzere, insanoğlu olarak bizler nedense müzmin unutkanlığımız dolayısıyla, bir halka karşı işlenen topyekun bir soykırımın, -ki bu halk bizim kardeşlerimiz, canlarımızdır- bizde bir acı bırakmadığını görüyoruz...

yahudiler, ıı. dünya savaşı sırasında alman nazileri tarafından soykırıma uğradıkları yalan ve abartmalarını ileri sürerek yaklaşık 70 yıldır bütün dünyayı "holocaust" iddilarına mahkum ettiler. halbuki tarihi kaynaklar ve belgeler bu iddiaların ne denli asılsız olduğunu ortaya koymakta, söz konusu "holocaust" iddialarının aslında filistin toprakları üzerinde kurulması planlanan siyonist bir rejimin propaganda zemini olarak üretildiğini gözler önüne sermektedir.

bununla birlikte, bugün "holocaust" üzerinde aykırı görüş ileri sürmek, düşünce ve ifade özgürlüğü iddialarıyla övünüp duran batı'da cezai müeyyidelerle karşılaşmayı beraberinde getirmekte, yazarlar, aydınlar tutuklanıp cezaevine konulmaktadır.

bunun içindir ki siyonistler ve yandaşları "holocaust denier" (holocaust inkarcısı) gibi bir deyimi sıkça kullanarak, bunu ağır bir suçlama konusu yapmaktadırlar...

güncel anlamda, hiçbir kimsenin inkar edemeyeceği "holocaust"lar yaşanmakta ve kadın, bebek, çocuk, yaşlı yüz binlerce masum ve savunmasız insan katledilerek tarihin en amansız soykırımları gerçekleştirilmektedir.

amerika'nın afganistan ve ırak işgalleriyle birlikte katlettiği sivillerin sayısının 3 milyona yakın olduğunu bütün dünya medyası yazmaktadır; peki, "haçlı savaşı" bir diğer adıyla "terörle mücadele" adı altında gerçekleştirilen bu katliamlarda, bombalar, kurşunlar, yıkımlar altında parçalanarak hayatlarını kaybeden masumların dökülen kanlarının, çiğnenen namus ve ırzlarının bir bedeli yok mu..?

siyonist israil rejimi geçen yıl gazze'ye yönelik gerçekleştirdiği saldırılarda çoğunluğu kadın ve çocuk olmak üzere 1.500 filistinli kardeşimizi katletmiş, binlercesini de yaralamıştı. 22 gün boyunca bütün dünya gazze'nin başına dökülen tonlarca bombayı canlı yayınlarda izledi. yıkılan evlerin enkazları arasından cesetleri parçalanmış şekilde çıkartılan bebeklerin ve çocukların iç parçalayıcı görüntüleri hala daha gözlerimizin önünde..!

haçlı savaşlarının şefi emperyalist amerika ve filistin işgalcisi siyonist israil rejimi, bütün dünyanın gözleri önünde gerçekleştirdiği katliamları, "ülkeleri ve vatandaşlarının güvenliğini sağlamak" gibi bir gerekçeye dayandırıyorlar. amerika'ya göre, "islami terör" amerikalıların güvenliğini tehdit ediyor; siyonist rejime göre ise, gazze'deki mücahidler gerçekleştirdikleri füze operasyonları ile yahudilerin can güvenliğini tehlikeye atıyor..(!)

yani, kendileri gerçekte saldırgan, sömürgeci, işgalci, katil, hegemonyacı oldukları halde, milyonlarca masum insanı katlederken, "vatandaşlarının güvenliğini sağlamak" adına bunu yapıyorlar...

diyelim ki, müslümanlar haksız bir şekilde amerikalıların güvenliğini tehdit ediyor; peki bunun bedeli, ülkeleri işgal edip milyonlarca masum ve savunmasız insanı katletmek mi..?

rusya da çeçenistan'da 350 bin çeçen kardeşimizi katletti, katledilen masum insanların çoğunluğu kadın ve çocuk. barbarlık ve acımasızlıkta sınır tanımayan ruslar binlerce çeçen kardeşimizi de kaçırdı; bunların arasında çok sayıda kadın var ve hala akibetleri belli değil... onlar bizim namusumuz, onların iffetleri bizim iffetimiz. tankların paletleri altında parçalanın insanlar bizim kardeşlerimiz...

peki, rusya'nın gerekçesi ne? amerika ve siyonist rejimin dayanak noktasıyla aynı; "rusya'nın egemenliğini ve vatandaşlarının güvenliğini sağlamak."

amerika'nın afganistan ve ırak işgalinde işgalinde "koalisyon güçleri" adı altında bir sürü devletin askeri gelip bu işgale katıldı; peki bu devletlerin gerekçesi ne? onlar da peşlerine takıldıkları amerika'nın papağanlığını yaparak "islami terör modern dünyayı tehdit ediyor?" iddiasını ortaya atıyorlar...

neresinden bakarsak bakalım; islam dünyasında müslüman halkların katledilmesi, tarihin en barbar ve acımasız soykırımlarının gerçekleştirilmesi, bu emperyalist ve siyonistlerin elinde bir "hak" olarak duruyor: katliama uğramak ise bizim alın yazımız; ama eğer birileri kalkıp onlardan beş-on kişiyi öldürse, dünya ayağa kalkıyor; "teröristler sivilleri katletti..!"

öncelikle böyle bir tablo karşısında biz müslümanların bir parolası olmalıdır:

"biz güvende olmadıkça siz de hiçbir zaman güvende olamayacaksınız...!" bizim evlerimiz yıkılıp taş üstünde taş bırakılmazken, sizler evlerinizde rahat uyuyamayacaksınız? bizim kentlerimiz, köylerimiz, ovalarımız kanlarımızla kızıla boyanırken, sizin sokaklarınız eğlence parklarına dönüşemeyecek...!

åžimdi bizler bunu deyince, bazı kardeşlerimizin kalkıp, "ne yani sivil katliamları mı savunuyorsun?" diye soracak. nitekim sitede yayınlanan haberlere gelen yorumlarda da bunu görüyoruz...

kardeşler,

bizler kimsenin sivillerine, kadınlarına, çocuklarına saldıralım, kanlarını dökelim demiyoruz. sadece, emperyalist ve siyonistlerin dünya müslüman halklarını istedikleri gibi katletmelerinin bir yazgı olmadığını, bizim yazgımıza "katliam" yazanların, bizim hayatımıza acı ve zehir katanların kendi hayatlarının tatlı ve neşeli olamayacağını söylüyoruz..!

sizler bizim şehirlerimizi savaş alanına, kan gölüne çevirirken, sizin new york'larınız, washington'larınız, moskova ve leningrad'larınız da bu acıyı tadar, eğer tatmasını istemiyorsanız, o zaman en gelişmiş silahlarınızla geceli gündüzlü yıllar boyu sürdürdüğünüz vahşi işgal ve katliamları derhal durdurun..!

adına "terör" dediğiniz nedir? eğer birisi üzerine 5 kiloluk bir bomba bağlayıp onu patlatırsa bunun adı "terör", ama, tanklardan, ağır bombardıman uçaklarından tonlarca bomba yağdırılırsa, bunun adı "savaş! oluyor..!

hadi söyleyin bakalım, afganistan, ırak, çeçenistan halklarının işgalcilere karşı kullandığı mermilerin, patlattıkları bombaların toplamı nedir, kaç tane kurşun, kaç ton bomba? peki ya siz? yüz binlerce ton bombayı boş araziye mi döktünüz? savaş uçaklarınızın kaç sorti yaptığını övünerek anlatıyorsunuz, saymakla bitmez. müslümanlar hangi uçaklarla kaç sorti yaptı sizin şehirlerinizin üzerinde? hangi tanklarla, hangi füze ve toplarla yerle bir etti evlerinizi..?

39 rus, 350 bin çeçen'den daha mı fazla? 50 kilo bomba, yüz binlerce ton bombadan daha mı ağır..?

önce siz bunun hesabını verin...

bedenleri parçalanan yüz binlerce evladımızın hesabını verin...

haritadan sildiğiniz kentlerimizin, köylerimizin hesabını verin...

namuslarını kirlettiğiniz kadınlarımızın hesabını verin...

yetim bıraktığınız milyonlarca çocuğumuzun hesabını verin...

hitler iddia edildiği gibi, yahudileri topluca katletti mi, holocaust dedikleri olay gerçek mi? en azından bu büyük bir abartı...

ama, putin, bush, åžaron, olmert, barak, sizler hitler'den bin kat daha betersiniz...

nrünberg mahkemeleri asıl sizin için kurulmalı, insanlık suçu işleyen siz katiller insanlık, hukuk ve adalet adına cezalandırılmalısınız..!

türkiye'deki kardeşlerimiz, 39 rus'un öldürülmesi noktasında gösterdikleri tepkiyi, ilkesel ve usul açısından belli gerekçelere dayanıyor olsalar da, rabbimizin bize, "müminler bir saldırıya uğradıklarında birlikte yardımlaşırlar, intikamlarını alırlar" emri gereği, soykırımların en ağırlarıyla karşılaşan kardeşlerimizle ne kadar yardımlaşma içinde olduğumuzun hesabını Allah'a verebilecek miyiz..?

evet bu kur'an'ın apaçık emridir: "el ele verin, sizi saldıranlardan intikamınızı alın!" (åžura 39)

"bir kötülüğün cezası ona denk bir kötülüktür" (åžura 40)

yine bu kur'an'ın emridir: "size saldıranlara, onların saldırdığı gibi, siz de misliyle mukabele edin!" (bakara 194)

(not)

burada ilmi ve şer'i bir temele dayanmaksızın görüş bildirdiğimiz düşünülebilir. bu hususta cezaevinde iken de başka bir hadise üzerine küçük bir çalışma yapmıştık. dayandığımız kaynak elmalılı hamdi yazır hocanın hak dini kur'an dili tefsiri idi. meselenin anlaşılması izin tefsirin ilgili bölümünü buraya aktarıyorum:

"194- iyi ama bu savaş, âdete göre muharebenin yasak olduğu haram aya tesadüf ederse ne olacak? haram ay, haram aya; hürmetler, hürmetlere kısastır. burada hürmet, muhafaza ve saygı gösterilmesi vacib olan, el uzatılması caiz olmayan şey demektir ki malları da içerir. bu atıfta tahsisten sonra genelleştirme vardır.

bu bakımdan: "her kim size saldırır, hürmet ve masumluğunuzdan bir şey bozarsa, onun size saldırdığı kadar, yani aynısı olmak şartıyla siz de ona, karşılık olarak saldırınız." çünkü, "bir kötülüğün cezası, ona denk bir kötülüktür." (åžã»râ, 42/40)

bir tecavüze karşı ayniyle karşılık vermek tecavüz değil, tecavüzün cezasıdır. "kötülüğe ilk başlayan daha zalimdir." buna tecavüz ve sınırı aşma denilmesi, fiilin kendisindeki benzerlik dolayısıyla bir müşâkeledir.

aslında çirkin olan bir şey, böyle bazı şartlar altında itibarã® bir güzellik kazanır. bundan dolayı ilk başlayanın fiili, gerçekten ve hükmen çirkin ve sırf zarar olduğu halde, onun tepkisi demek olan karşısındakine bir hak vermiş olur. böyle olabilmesi ise benzeri olma şartına bağlıdır. benzerine riayet mümkün olmayan hususlarda kısas yapılmaz. kıymetli şeyler birbirine takas edilmez. hukukun derecelerine uymak gerekir. mesela: gasbedilen bir şey mevcud ise aynen alınır. misliyat (aynı şeyler)tan ise, aynı cinsten misli ile; değil ise malã® misli olan kıymeti ile ödettirilir.

kısaca meşru olan, kayıtsız şartsız karşılık vermek değil, ayniyle karşılık vermektir. misle riayet edilmeyince, doğrudan bir zarar meydana getirilmiş ve zarara zarar ile karşılık verilmiş olur. halbuki islâm'da, "doğrudan zarar vermek caiz değil, zarara zararla karşılık vermek de caiz değildir." fakat zararı ortadan kaldırmak lazımdır. zarar ise zarurã® olarak misli ile takas edilerek ortadan kaldırılabilir. yoksa diğer bir zarar ortaya atılmış olur. takas demek olan kısas kelimesi, bu aynı olma mânâsını taşıdığı halde yanlışlık yapılmaması ve hükümde asıl maksat olduğu gösterilmemesi için sonuç olarak ayrıca da delil getirilmiştir."

peki, haçlı ve siyonist güçlerin işgal, katliam ve saldırılarına karşı misliyle nasıl mukabele edeceğiz? acaba biz, hayalet uçaklarına, uçak gemilerine, cruise füzelerine, fosfor bombalarına, nükleer silahlara sahip olduktan sonra mı "misliyle" mukabelede bulunacağız..?

"misliyle mukabele", savaş gemisine karşı savaş gemisi, cruise füzesine karşı cruise füzesi, abrams, t 72 ve merkava tanklarına karşı aynı gelişmişlikle başka bir tank ile mi olacak..?

hadi insanlık olarak, ümmet olarak, bir rus'un bile burnunun kanamamasını sağlayalım; ancak bundan önce, kafkasya'daki işgal ve katliamların, insanlık dışı ve utanç verici saldırıların önünü alalım...

ben kahraman çeçen kardeşlerimin namluya kurşun sürerken, "aman zayi olmasın" diye endişe ettiğini biliyorum, ama canı canımız, kanı kanımız, onuru onurumuz, namusu namusumuz olan bu kardeşlerimize bir kurşun olsun gönderebiliyor muyuz? hadi askeri malzeme göndermek şu veya bu şekilde metaneli bir iş, peki kışın buz ve karı altında alllah için dağlarda kalan kardeşlerimizin sırtına bir palto giydirebiliyor muyuz? bunu da yapamadık, bari, günde bir öğün yiyebildiği bir çorba tas aş verebiliyor muyuz...?

bu da olmadı, "biz islam topraklarının özgürlüğü için canlarımızı feda ediyoruz, bari siz de kardeş olarak size emanet ettiğimiz yetimlerimize bakın!" dediklerinde, hiç olmazsa bu yetimlerden birinin başını okşayabiliyor muyuz..?

hiçbir şey diyemeyeceğim bir cümlenin dışında:

"allah'ım! utancımın ağırlığı altında ayakta duramıyorum...!"

bütün bunlardan sonra, başımı kaldırıp bir söz söyleyeceksem eğer, o da şudur:

yaşasın kafkasya islami direnişi

yaşasın bağımsız ve özgür kafkasya

yaşasın mücahidlerin komutanı dokko umarovnureddin åžirin
üstad.
yazmış yine:

--- alıntı ---

açılımı, “nsan hakları ve hürriyetleri vakfı” olan ihh ile ilgili olarak yerli işbirlikçi siyonist medya ve sözde birtakım islami kanaat önderlerinin sıraladığı suçlamalar ister istemez bu “suç” dosyasını biraz olsun açma gereğini de ortaya koydu.

madem ki birileri her bir taraftan “psikolojik savaşâ€ ve “kirli savaşâ€ taktiklerini kullanarak ihh’yı hedef tahtasına oturttu, bari bizler de birkaç cümleyle de olsa, bu “suç dosyası”ndan bazı örnekleri aktarmış olalım.

balkanlar’da yugoslavya’nın parçalanma sürecinde “slovekya” “hırvatistan”dan sonra bilge kral aliye izzetbegoviç önderliğinde "bosna-hersek"in bağımsızlığı ilan edildiğinde, batı’nın desteğini arkasına olan sırplar (çetnikler) bosna halkına karşı tam bir soykırım saldırıları başlattığında, ihh adında bir vakıf hem bosna-hersek’in içine, hem de hırvatistan’daki boşnak mültecilere karşı insani yardım elini uzattığında, uluslar arası egemenler ve onların katil maşaları nezdinde ihh’nın üzerine bir “çizik” çekilmişti.

bir taraftan elleri ve yolları bağlanmış bosnalılara yardım elini uzatacak, kurtuluş ve bağımsızlık savaşının cephe gerisine insani dayanak olacak, diğer taraftan da modern dünyanın cellatlarının yüzündeki vahşeti tüm dünyaya teşhir etmeye çalışacaksın. eğer bosna’da kelimenin tam anlamıyla bir jenosit gerçekleştiriliyorduysa, -srebrenica bunlardan sadece biriydi- bu barbarca katliamlar, avrupa’nın ortasında bir “islam devleti” korkusuyla her tür saldırı ve tecavüzü meşru gören, bundan da öte, bosna’nın elini bağlayıp çetnik’lere omuz veren modern dünyanın iradesinin bir neticesiydi.

biz bugün, “filistinliler ümmet adına siyonistlere karşı direniyor” dediğimiz gibi, çetnikler de modern ve çağdaş dünya adına, savunmasız bir müslüman halkı katliama tutuyordu.

ihh ise bir insani yardım kuruluşu olarak bu kanlı tezgaha çomak sokunca, elbette ki, isminin karşısına bir “kırmızı işaret" konulacaktı…

ihh aynı şekilde rus emperyalizmine karşı bağımsızlık ve özgürlük mücadelesi veren çeçenistanlı kardeşlerimizin yanında durunca, kafkasya’nın en önemli ve kader belirleyici islami direnişini destekleyip çeçen halkının yaralarını sarmak isteyince, bu kez de karşısına, tarihi katliam, işgal, cinayet ve zorbalıklarla dolu olan rusya’yı alacak, kan içici rus şefleri nezdinde “bir terör örgütü” gibi tanımlanıp “düşman” kategorisine eklenecekti.

bosna hersek ve kafkasya’nın ardından ihh’nın işlediği en büyük suç, siyonist saldırganlık ve kuşatma karşısında filistin halkının haklı ve meşru mücadelesini destekleyerek, dünyanın en azgın ve kan içici bir rejimine karşı filistinli kardeşlerimize omuz verince, terör rejimi, ihh’yı “kara liste”ye alacaktı.

batı åžeria’da siyonistler tarafından esir alınan izzet åžahin kardeşimize yönelik suçlamalara baktığımızda, izzet åžahin’in “insani yardım” adı altında “terör örgütleri” ile irtibatlı olduğu, hamas hareketini desteklediği yönündeki suçlamalar, ihh’nın siyonistler nezdinde "affedilmez suçlar” işlemekte olduğunu yansıtıyordu. onun için siyonistler ihh için “terör örgütü” yaftasını yıllar öncesinden vurmuştu bile.

bundan dolayıdır ki, gazze ambargosunu kırmak için kutlu bir sefere çıkan yardım filosunun ihh tarafından organize edilmiş olması, bu girişimin proje aşamasında bile “teröre destek” şeklinde tanımlanmasını beraberinde getirmişti.

siyonist medyaya yansıyan açıklamalarda -yani suçlamalarda- filoda yer alan insani malzemelere bakan yoktu, hatta diyorlardı ki, “eğer mesele gazze’ye insani yardım ise, biz zaten bunu yapıyoruz, biz kendimiz de veririz, ancak ihh siyasi bir provokasyon içinde. israil’in egemenliğine kafa tutuyor, biz ise buna kesinlikle izin vermeyeceğiz!” yani onlara göre, ihh kararlı bir şekilde siyonist rejimle "açık bir savaşâ€ içine giriyordu.

bir taraftan mısır, ürdün ve suudi arabistan rejimlerinin başını çektiği teslimiyetçi “arap birliği” diğer taraftan mahmud abbas’ın başını çektiği işbirlikçi çete siyonist rejimle uyumlu, barışık bir strateji uygularlarken, türkiye’deki bir “vakıf”ın kalkıp siyonist rejimle savaş içine girmiş olması bu vakfın cezalandırılması için yeter sebep oluşturuyordu.

kara, deniz ve hava güçlerine sahip söz konusu devletlerin elini öptüğü siyonist israil rejimine gönüllülerden oluşmuş bir vakfın “meydan okuma” girişimi, siyonistlerin nazarında 1967 savaşından, ya da lübnan’daki hizbullah ile filistin’deki islami direnişâ€™in siyonistlere karşı sergilediği sarsıcı direnişten geri kalan bir tarafı yoktu. onun içindir ki ihh yardım filosuna verilen ilk tepki siyonist rejim cumhurbaşkanlığı, başbakanlık ve savaş bakanlığı düzeyinde oluyordu. peres, netenyahu ve barak kan damlayan ağızlarından peşi sıra ihh’ya diş göstermeye başlamıştı.

ardından siyonist rejim ordusu ve deniz kuvvetleri komutanlığı denizaltılarını, savaş gemilerini, savaş uçakları ve helikopterlerini “insani yardım filosu”nu durdurmak için harekete geçirmiş, günler öncesinden tatbikatlarına başlamıştı bile. bir tarafta çoğunluğu türkiye’den olmak üzere dünyanın dört bir yanından gelmiş, aralarında gayri müslimlerin bile bulunduğu silahsız gönüllüler, diğer tarafta ise siyonist rejimin deniz kuvvetlerinin yarısı, savaş uçakları ve helikopterleri.

tabloya baktığımızda, “acaba ihh insani yardım filosunda gıda, ilaç ve temel ihtiyaç maddelerinin yerine “uzun menzilli füzeler, uçaksavarlar, sahra topları ve binlerce ton patlaycı mı vardı?” sorusunu sormaktan kendimizi alamıyoruz. acaba ihh, dünyayı ve bu arada biz türkiyelileri kandırıp “insani yardım” yerine gemileri silah ve cephanelerle mi doldurmuştu?

aslında siyonist israil rejiminin ihh’ya yönelik suçlamaları yersiz de değildi... zira gemide silahlar vardı ve bu silahlar “özel eğitilmiş israil komandoları”na karşı kullanılmış, benyamin netenyahu’nun da vurguladığı üzere siyonist rejim komandoları da kendini savunmak zorunda kalarak, gemideki gönüllüleri kurşun yağmuruna tutmuştu…

mesela cevdet kılıçlar kardeşimizin elinde “tahrip gücü yüksek” bir fotoğraf makinesi olduğu için yakın mesafeden kurşunlara hedef olmuştu. diğer kardeşlerimizin elinde ise, “kitlesel imha” amaçlı sopalar, “uçak düşüren” bıçaklar ve “zırh delici” çakılar bulunduğu için kana bulanmışlardı…

mizah değil, gerçek bunlar. siyonist rejim dünya basınına dağıttığı fotoğraflarda bütün bu silahlar sergilenmemiş miydi?

ihh’nın organizasyonu kelimenin tam anlamıyla “insani” bir organizasyondu.

üç yılı aşkın bir zamandır insanlık dışı bir ambargo altında açlığa, ölüme mahkum edilen bir halka karşı şefkat, merhamet ve kardeşlik elini uzatıyordu. ancak, insanlıktan zerre kadar nasibini alamamış “insan” görünümlü varlıklar, bu “insani yardım”ın adını “terörizm” şeklinde koymaktan geri durmuyordu. onlara göre “insanilik” emperyalizm ve siyonizmin amentüsüne iman etmekle başlıyordu. uluslar arası zorba düzen ve siyonist işgale karşı, mazlum ve savunmasız bir halkın yanında yer almanın “insani” hiçbir izahı olamazdı.

åžimdi ülkemizde birileri koro halinde ihh’ya karşı saldırıya geçtiler; ihh’nın “yardım” girişimlerinin “insaniliği”ni tartışıyorlar. evet ortada bir tartışmanın olması doğal, hatta zorunludur, ancak bu tartışma, söz konusu suçlamaları yapanların ne kadar “insan” olduğunu ortaya çıkaran tartışmalar olmalı öncelikle. hele bir de bunlar kendilerini “müslüman” olarak, “hoca” olarak, “kanaat önderi” olarak takdim ediyorlarsa, buna karşılık bizlerin de “kendileri “insan” olmayanlar nasıl oluyor da “müslüman” “hoca” ve “kanaat önderi” olabiliyorlar?” sorusunu sormamız gerekiyor.

rahmetli imam humeyni’nin “molla olmak kolaydır ama adam olmak zordur” sözünü hatırladığımızda, “meğer daha henüz adam olamamış ne kadar da çok kişi hoca, yazar, aydın, kanaat önderi kisvesiyle ortalıkta dolaşıyormuş?” diye şaşırmamak, yadırgamamak mümkün mü?

ihh’ya yöneltilen suçlamalar, bu suçlamaları ileri sürenlerin seviyesizliğini, arsızlığını, hayasızlığını, ruhsuzluğunu, terbiyesizliğini, insanlık ve ahlaktan ne kadar da mahrum olduklarını gözler önüne seriyor. bunların bazılarının doğrudan siyonist odaklarla bağlantılı olduklarını bilebiliyoruz. onların tiynetleri gereği bu alçaklığı yapmasından daha doğal bir şey olamaz zaten. , peki ya beri tarafta olan sizler, siyonistlerin davuluna tokmak vurmayı nasıl da içinize sindirebiliyorsunuz? bırakın kimin ne diyeceğini, Allah katında kendinizi nasıl müsterih tutabiliyorsunuz..?

ihh’ya karşı şeytanca bir kıskaç politikası sergileyenlerin nasıl da rüsva olacaklarını göreceğiz kuşkusuz…

devam edecek


--- alıntı ---

http://www.velfecr.com/simd...
12 eylül referandumu konusunda çok iyi tespitlerinin olduğu bir yazı kaleme almıştır. hocaya sadakat şerefimizdir mantığına hala sahiptir devrimden sonra şii olsada içinden milli görüş sevdasını atamamıştır atmayada niyeti yoktur. ağacan lakabı ile meşhurdur. oflu'dur
|
tanışana kadar hakkında olumlu görüşler beslediğim kişi. yaptığı işlere göre haddinden çok iyi niyetli (daha nazik bir kelime bulamadım) birisi. oturması yürümesinden, yürümesi koşmasından hayırlıdır. Allah'ın kendisine basiret ve feraset vermesi için dua ettiğim kişi.
geçen gün bir konferansında dedi ki;

tam bir mutmainlikle ve gerçeklikle söylüyorum ki 6 yıl sonra ortadoğu da israil olmayacaktır...
6 yıl sonra olmasa bile en geç 2020 de kesinlikle israil olmayacaktır...


ilgincime gitti...
başkada açıklama yapmadı bununla ilgili...

hayırlısı dedim bende...
vardır heralde üstadın bi bildiği...
''iranlı müslümanlar, saraybosna'ya sünni kardeşleri için gitmişlerdi''
bu turnosol kağıdı hepimizin gerçek yüzünü ortaya çıkartıyor:

http://www.abna.ir/data.asp...
|
iranın gönüllü bekçisi, yazıları buram buram samimiyetsizlik akıyor. vay efendim iran bosnadaki sünni kardeşlerine yardım etmiş , küfür ederdim ama neyse bir kez ceza aldım ihl sözlükte yeter.
28 şubatın tanklarıyla üzerinden geçmesine rağmen dimdik ayakta duran ve mazlumun yanında durup hakikat için mücadele etmeye devam eden güzel mü'min ağabeyimiz.
yiğitliğine duruşuna kalemine birşey denemeyecek adam. lakin anlamadığım neden böyle bir adam giderde usame bin ladin gibi bir maşaya gıyabi cenaze namazı kıldırır?.
''sen kendi tiynetinin gerektirdiğini yapmaya devam et!

aslında amerika’nın ve israil’in bu kadar da paniklemesine hiç gerek yok. islam toplumları içinden senin gibi borozanlar edindikten sonra. beyazsaray, pentagon, tel aviv kurmaylarının telaşlanmasına gerek yok, senin gibi silahşörler bulduktan sonra…

şimdi iyi bir koro oluşturdunuz...

meğer, iran islam cumhuriyeti ne kadar da tehlikeli imiş böyle...

Allah -cc- kur'an da "insanlar arasında mü'minlere karşı en şiddetli düşman yahudiler ve müşriklerdir" buyururken, bu ben-i israil ifsad ve tuğyanına karşı öfke damarları kuruyan müslümanlar bizim karşımıza iran islam cumhuriyet'ni çıkartıp duruyor. amerikan beslemesi bölge rejimlerinin "asıl tehlike iran" dediği gibi...

onun için iran islam cumhuriyeti'nin başını kopartması için amerikan yönetimine yalvarıp duruyorlar. onun için, iran islam cumhuriyet'ne saldırması için siyonist rejim savaş uçaklarına hava sahasını açma anlaşması yapıyorlar. onun için, yeni paktlar ve ittifaklar kuruyorlar. amerika da hepsini toplayıp onlara güvence veriyor. donanmalarını, nükleer silah taşıyan filolarını körfeze, akdeniz'e gönderiyor.

siz de burada boş durmayacaksınız elbet. bu çorba da sizin de bir tuzunuz olsun.

onun için hep birlikte, sakallarınızı sıvazlayıp bismillah dedikten sonra haydin vurun abalıya, boğazı sıkılan amerika ve israil biraz olsun nefes alsın… vurun abalıya vurun, canı yanan emperyalistlerin, işgalcilerin, katillerin, mütecavizlerin gönlü ferahlasın.. vurun abalıya vurun, amerikan bayrakları islam topraklarında biraz daha dalgalansın…!

latin amerika ülkelerinden birileri çıkıp "emperyalmizm karşısında iran islam cumhuriyeti ile omuz omuzayız, ortak bir cephedeyiz" derken, müslüman olmasalar da, hiç olmazsa "insanlık onuru" taşıyorlar. ama kendilerine "müslüman" deyip de "onursuzluk bataklığı"na düşenlerden benzer sözleri işitecek değiliz elbet.

"yeşil kuşak" projeleri boşuna üretilmedi! yeni karargahlar kurulacak, kışlalara yeni askerler alınacak ve "devşirme savaşçılar" önce abdest alıp, ardından namlularına doldurdukları kurşunları iran islam devrimi'nin üzerine boşaltacak...!

herkesin namlusunda bir kurşun var da, y. kaplan'ların niçin olmasın? birisi iran islam cumhuriyeti'nin üzerine, birisi hizballah'ın üzerine, birisi hasan nasrallah'a, birisi imam hamenei'ye ateş edip dururken; y. kaplan'lar niçin arkada kalsın..!?

tebrikler y. kaplan, tebrikler, bir adım öne çıkın da washinton ve tel aviv boynunuza birer "üstün hizmet madalyası" taksın…!

evet haklısın y. kaplan, şu iran islam cumhuriyeti gerçekten de bir an önce durdurulmalıdır..!

yoksa bu dünya bir daha 'amerika'yı göremeyecek, "israil" diye bir varlıktan kimse artık söz edemeyecek..!

sen "müslüman"sın ve zoruna giden de bu öyle mi?''


http://www.velfecr.com/evet...
|
zihni fikri ve ruhi olarak bitmiş.. kendini tekrar eden, irana övgüler yağdıran, bu aralarda beşşarın faziletlerini anlatan bir tipik irancı..ve sanırım maaşlı bir eleman...
kendisi ofludur. ofdan pek çok evliyanın yanısıra vahhabici, selefici, pkkci, pontoscu, kamalcı, dinde reformcu adamlar da çıkmışdır. bir şiicisi eksikdi bu ilçemizin. nureddin beyle o da oldu. adam alenen, hiç utanmadan, hiç yüzü kızarmadan suriyede gösteri yapanlar öldürülmelidir diyebiliyor. müslümanın kanını kafire helal görüyor. ve işin acı yanı bunu küfür adına değil din adına kudüs adına söylüyor. Allah kalbleri mühürlenmişlere hidayet nasib eylesin...
ağacan, uluslararası islami radyo ve televizyonlar birliği'nin 5. genel kurum oturumu'na kurucu murahhas olarak katıldığı için yaklaşık 20 gündür tahran'da idi...

ağacan, tahran'dan istanbul'a intikal eder etmez; ''bir köy ki, taşları bağlamışlar, köpekleri salmışlar…'' başlığıyla gene alakabahş bir yazı kaleme almış:

http://www.velfecr.com/bir-...
|
ağacan, uluslararası islami radyo ve televizyonlar birliği'nin 5. genel kurul oturumu'na kurucu murahhas olarak katıldığı için yaklaşık 20 gündür tahran'da idi...

ağacan, tahran'dan istanbul'a intikal eder etmez; ''bir köy ki, taşları bağlamışlar, köpekleri salmışlar…'' başlığıyla gene alakabahş bir yazı kaleme almış:

http://www.velfecr.com/bir-...
|
''bugün ortadoğu’da iki eksen vardır; birincisi emperyalizm ve siyonizmi bölgeden atmaya dayalı "direniş ekseni", ikincisi ise, başını abd-iì‡srail ve bölgesel müttefiklerinin çektiği “yıkım ekseni”. şimdilerde bu ikinci eksenin yanına üçüncü bir eksen eklendi; “abd-nato saldırılarını meşrulaştırmaya çalışan iì‡slamcılar ekseni.''

ne kadar net özetlemiş olayları. oraya buraya kıvırtmaya gerek yok. türk hükümeti nerede?
''zaman geçtikçe artık her şey daha belirgin oluyor; sisler dağılınca, gerçeğin ne olduğu daha net görülüyor.'' demiş, ağacan..

http://www.velfecr.com/nato...
|
şia düşüncesine sahip olsa da onun tamtamlığını yapmayan ve bedel ödemiş birisidir...maatteessüf aslında tarih boyunca medeniyetler kurmaktan ziyade adaletin savunuculuğunu yapmış orta yol sahibi sünniler'de olması gereken direniş günümüz dünyasında yeteri kadar olmamasına üzülüyoruz. ortadoğu'da bir direniş var ve biz türkiye olarak yani sünni geleneğin başı olarak daha çok batının ardını yalamak peşindeyiz siyasi yörünge olarak. bizim bu alanda bıraktığımız boşluğu şia kardeşlerimiz doldurduğu için şimdi kalkıp buna üzülmemiz mi gerekiyor. lan aliya'nın bile hastane masraflarını iran karşıladı. sen kalkmışsın hala daha sünni şii tartışması yapıyorsun. sanki sünniliğin gereklerini hakkıyla yerine getirdin de bir tel şiiliği eleştirmen kaldı.

adamlar harita değiştiriyor biz ise hala daha sen bu mezheptensin ben şundan tartışması yapıyoruz.

bir kez daha Allah(cc) erbakan hoca'mızdan razı olsun demenin vaktidir. islam dünyasını birleştirmek için hükümet olur olmaz attığı adımlar için ondan Allah kat kat razı ola. zaten onun açtığı çığırın tavrı ve duruşu da olmasa islam dünyası türkiye'ye niçin saygı duysun ki. hep batıyla bir olup akılları sıra onları adam etmeye çalışıyor başımızdaki beyinsizler çünkü.

hasılı adem özköse kardeşimiz doğrudur şahit olduğu zulümler vardır, haksızlıklar vardır ama gelip piyonda tıkanıp kalıyor. büyük fotoğrafı görmek istemiyor. maşayla uğraşmak daha çok kolayına geliyor. nurettin şirin ise zulmün kaynağına işaret ediyor. şiaymış falanmış. ben nurettin şirin ismini duyunca aklıma adamakılı bir müslüman ve deli bir oflu gelir. başka da bir şey gelmez.
parlak sözlerden başka icraati bulunmayan , nusayri beşer esad rejimini sırf iranlı efendileri emrettiği için savunan , itikadı yüzunden kendisine buğz ettiğim iranın türkiyedeki halkla ilişkiler temsilcisi.
suriye'de ki direnişçilere terörist demiştir bıçak sırtı programında. sırf iran suriye'yi desteklediği için. adem özköse iyi demişti; iran sevgisi gözünüzü bu kadar mı kararttı diye. oldum olası zaten ısınamamıştım bu adama.
|
suriye olayı ile islâmcıların "abisi" olma pozisyonundan inmiştir, açıkça suriye'deki zulmü reddedememesi buna neden olmuştur.
katıldığım bir seminerinde nasıl azarlamıştı suriye konusunu emperyalizme bağlayarak, hiç unutmam. bağırmıştı, milleti azarlamıştı ve sanki suriye'deki olaylardan sorumlu olan kişi yalnız ve yalnız amerika imiş de, beşar denilen adam aksa politikasına dolaylı destek mestek veriyormuş da. daha neler neler.

bu abi, açık ve net bir şekilde ne zaman suriyeli direnişçileri destekleyecek bilmem ama yaptıkları ortada.

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.