sağlık bakanı recep akdağ'ın bir milletvekiline söylediğidir. anayasa değişikliği oylamasının gizli yapılması gerekirken bakan açık oluyor, etrafından suç işlediği yönünde itirazlar geliyor ve bakan bu lafı sarf ediyor.

tamam bir bakana yakışmamış eyvallah da ortamda muazzam bir kışkırtma da hakim. ayrıca anayasa değişikliğinde gizli oy kullanmanın sebebi kimse hangi oyu kullandığı bilmesin, baskı uygulamasın vs diyedir. lan bu adamların hangi oyu kullandığını herkes biliyor. yani çok abartılacak, aman kanun, anayasa çiğnendi denilecek kadar önemli bir mevzu değil.

videoyu çeken de kimse tebrik ederim. böyle provokasyon nadir görülür.
itaatini gizlemek istemeyen partisine sadık olan sağlık bakanı.
|
recep akdağ'ın davranışı tartışılır ama ortamdaki atmosfere pek uygun düşmüş. her gün farklı bir dil mi kullanılıyor sanki parlamento kürsüsünde...

yani siyaset bu kadar ayağa düşerse, meclis o kadar yarım akıllı vekille doldurulursa, egemenlik hakkı en iyi zevzekliğe tevdi edilirse, normal tabii.

edit: evet, millet neyse meclisi de o... ben de onu söylüyorum ya! keşke meclis bu kadar da milletin olmasa... hiç olmazsa yönetenlerin bir farkı olmalı değil mi?!
onaylamadım ama kızamadım da ha.
tam cevabını vermiş.
yine de gizli oy kullansa daha iyiydi.
insanın içinden bazen çok çok çok geçen cümle.
bilhassa amire karşı.
ve ne yazık ki cevap genelde: "evet!"

ek 2: ek, mevzuyu astığı için kaldırılmıştır.
mantıklı soru.
neden? çünkü beyzade daha geçen hafta mecliste sahte oy kullanıp meclisi kilitleyen bir ekolden geliyor. biliyorsunuz ki onlar sahte oy da kullanabilir. oy kullanırken usulsüzlük de yapabilir.

işte bu siyasetin ayağa düşmesi oluyor. bir de bunlardan ülkeyi geliştirecek anayasa falan bekliyorlar. içler acısı.
kemal kılıçdaroğlu "bizi pazartesiden sonra görün" derken tam olarak bunu kastediyordu sanırsam. doğru siyaset izleyip kulis ve ikna yapacağına, efendi gibi oy kullanıp sonuç bekleyeceğine hdp'li dostları gibi aleni provakasyon gösterisi yapıyorlar.

bunlardan ülkeyi geliştirecek fikirler ve girişimler bekleyen falan da yok. önce insan olsunlar sonra hainlik yapmasınlar kafi gelir.

sürekli saçma sapan konulardan meclis düzenini bozan bu mahlukların kışkırtmasına sabır gösterememiş bakan çıkışı. taş olsa çatlar.

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.