tgrlbb

kendi rumuzunun anıldığı başlığa yazacak kadar yüzsüzdür kendisi.
not: bu tanımda geçen ifadeler sadece fakiri bağlar.
hoş buldum inşallah.
rumuzu tuğrul baba şeklinde okunan yazar. sözlükten melaba *)
|
bayağı bir yaşlı olan dayı. adam fosilleşmiş hala sözlükte yazıyor. helal olsun ağabey. nice yaşlara.
|
dayı olamaz. bacısı yok :)
yaşım 35.

çok zamandır nette olunca ve üst düzey yönetici konumunda vazifeler alınca geçmişte uzaklaşamıyor insan. sadece eskisi kadar aktif olmuyor. çoğunun kavga dövüş malzemesi ettiği şeylere bakıp geçmişte bizde kavga ettiydik bu konularla ilgili diyerek gülüp geçiyor.

şimdi cs filan oynuyor, sıkıntıdan. youtube da allah diyen aslan videosu seyrediyor. bir şeyler okuyup yeni şeyler kapmaya çabalıyor. rutin işte.
üst mü düzey yöneticiymiş, diyerekten gözlerimi belerttiğim yazar kişisi.

demek üst düzey yönetici. tam olarak ne kadar üst bir düzeyden yönetiyor acaba? zor oluyor mu ki üstten üstten yönetmek?

* *
valla zordu. 25-30 bin kişiyle uğraşıyorduk. üstüne üstlük yönetim kadrosunda 50 kadar adam vardı ve hepsi de işine geldiği gibi davranıyordu. tahammülsüzlük vardı. dayanamadım. inançlarıma çok saldırı vardı. beni şeklen banladılar bir gün, çünkü inançlarıma küfreden birine küfrettim. ben de şeklen olan şeyi ciddiye götürdüm. onursuz olmaz.
tam olarak şöyle izah edeyim. adminlerin derecelendirmeleri vardı. 10 puan iki kişide vardı. birisi site sahibi diğeri sahip ilgisiz olduğu için sürek coder olarak çabalayan admindi. ben 9 puanlı 6-7 kişiden biriydim. ha kod bilgim yoktur bu arada. daha çok sosyal ilişkilerde tarafgir davranmadığım için ve sevilen bir şahıs olduğumu sandığım için oradaydım. benden altta 7 puanlı adminler, süper modlar,genel modlar ve bölüm modları vardı.

tanım: kendini anlatmaya çalışan yazar.
25 30 bin kişilik türkiyede 10 15 site olduğundan yoksa dedirtien yazar bide inançlara küfür varmış bu çemberi biraz daha daraltıyor ama emin olamadım.
isim vermek istemeyen yazar. tarih olarak 2003-2006 arası diyebilirim. net emin değilim. hatırlamak istemiyorum.çünkü gördüğüm çifte standart çok üzmüştü beni epey bir süre atlatamadım.
eksiye bassaydınız bari diyen yazardır :)
gecemi şenlendirdiniz. teşekkür ederim.

mutluluktan ağlıyorum şu an.
henüz kendinden yaşlısını görmemiş yazardır.

not: çıksın açıklasınlardır.
ne zaman nikini görsem aklımda tgb canlanan insan..nedir ne değildir bu nikin anlamı dur bi sorayım kendisine dediğim insan..

ayrıyetten duyarlı bir insanmış..
|
hakikatten hoşlanmayan yazar kardeşlerin varlığına şahit olmuş yazardır.


başı açık kadınlara hakaret ettiğimi hakaretamiz ifadelerle söyleyen kardeşin nerede hakaret ettiğimi göstermesini istiyorum.

diğer nickaltı yapan arkadaşın halk arasında muteber olarak kullanılan lafı eveleyip gevelemesiyle devekuşu gibi bir kuşa çevirmesinden de anlaşıldığı üzere, bu tipteki arkadaşlar nefislerine ağır gelen şeyi birisi dile getirdiği vakit her türlü lafı sokmayı kendilerinde hak görürler.


efendiler gidin tesettürün ne olduğunu okuyun. ahkam nedir öğrenin. sonra gelin yanlışım varsa tükürün yüzüme.

hadi selametle. hakkım helaldir. kırılmaca darılmaca yok bende. bilmediğiniz aşikar.

fasık kelimesini hakaret sanıyor herhal. fasık bile olmaya razıyım arkadaş ben. sen ne diyorsun? akşama kadar belki yüz defa dinden imandan oluyoruz. allah esirge yarabbi.
hakkında girilen olumsuz entryler kankaları tarafından jet hızıyls silinen şahıs. nefsine ağır geldi heralde. halbuki nefsi ve ilmi oturduğu yerden hayatı boyunca tek kelime bile etmediği, bir kere bile yüzünü görmediği, tanımadığı etmediği bilmediği milyonlarca kadın cinsiyetli din kardeşlerine fasık diye hakaret edecek kadar dinimize uygun.
bu tiplerin hepsini allah ıslah etsin.

edit: biraz sonra bu entry sataşma var diye silinebilir. 5 dakika önce böyle olmuştu çünkü. nefis işte.
|
hakkında suizanda bulunulan yazardır. tabi adamın içinde bir müfteri galeyana gelmişse
--- alıntı ---
"hakkında girilen olumsuz entryler kankaları tarafından jet hızıyls silinen şahıs. nefsine ağır geldi heralde. halbuki nefsi ve ilmi oturduğu yerden hayatı boyunca tek kelime bile etmediği, bir kere bile yüzünü görmediği, tanımadığı etmediği bilmediği milyonlarca din kardeşine fasık diye hakaret edecek kadar dinimize uygun.
bu tiplerin hepsini allah ıslah etsin.

edit: biraz sonra bu entry sataşma var diye silinebilir. nefis işte."
--- alıntı ---

şeklinde yazar çizer. attığın iftirayı, affediyorum. hakkım helal olsun. bu benim hakkımdı.

şimdi islam ahkamına attığın iftirayı açalım.


fasık:

sual: fâsık ne demektir? fâsıkla ilgili hükümler hakkında bilgi verir misiniz?
cevap
haram işleyene, günah işlediği bilinene, açıktan günah işleyene fâsık denir. mesela namaz kılmayan, içki içen, kumar oynayan, yabancı kadınlara bakan, hanımını, kızını açık gezdiren fâsıktır. işlediği günaha da fısk denir. küçük günaha devam eden de fâsık olur. fâsıklar hakkında hadis-i şeriflerde buyuruluyor ki:
(fâsık övülünce, rabbimiz gadaba gelir.) [beyheki]


eee ne bilsin paşam. kibrinden yanına yanaşılmıyor. bir naneyi bilmediği için ona buna iftira etmekten geri durmuyor deli gönlü. merak etme hiçbirinin günahını almadım. göze göz dedim sadece.
bir şeyler söylesem, öfkeme yenilip, ayıp olur. demeyeceğim. tevbe et. fasıkın anlamını bilmeden ileri geri onu bunu aklamaya kalkışma. allah seni ilmiyle ilimlendirsin, şu mübarek gecenin hatrı hürmetine seni de beni de bütün iman edenleri de affetsin ve ıslah etsin.

bana yaptığın terbiyesizliğe gıkım çıkmaz, lakin son bölümdeki öfkem dinibir kaideyi öyle değilmiş gibi göstermeye çalışmandandır. yapma. kurban olayım yapma.
son nick altı entrysinden sonra tekrardan belirtmek istedim: bu mübarek gecenin hayrına allah'tan bir duam şudur: allah, bu gibi tipleri ıslah etsin.
şimdi kime fasık dersen de, istediğine hakaret et, istedğine 'aslında fasık'ın anlamı şu, sen bilmiyorsun, ben bilmiyorum' diye en iyisini biliyormuş gibi konuş.
buyur. sen varsan ben yokum.
|
inat ne demekmiş, adamın gözüne soksan da gerçeği hala "ben" diyebilmek ne demekmiş, bu gece hakkıyla anlamış yazardır.

allah benim gibi tipleri ıslah etsin. amin. amin. amin. ecmain. milyonlarca, milyarlarca hesapsız amin. allah senden razı olsun. bana hayır dua ettin. sen bana şefaatçi olur musun öte tarafta?


en ufak kinayem yoktur. tamamen samimiyim.


"bu gece kadir gecesinden bile daha mübarektir." diyerek beni hayretlere gark etmiş yazardır. yanlış laf etmiştir, uyarmak boynumun borcu olsun. "kadir gecesi bin aydan daha hayırlıdır" diyen ayeti hatırlatmak isterim kendisine.
|
gülenistlerin teker teker döküleceği nickaltı yapacağı yazar. hoşgeldin paşam. ilk zoruna giden geldi.
atarlı deyip klişe sozluk ezmeleriyle taşlanan ve bu duruma gülerek karşılık veren saglam yazar... hanginiz atarlı bilemedim şimdi.

aslında adamın tek eksiği : yeni yıla girerken geriye sayım yaptırmamış insan olmasıdır... sen bunu anlarsin psikologcum.

edit: baslıgı altında bugun bir alttan bir ustten ortaya çıkan çılgın bir psikologumuzun sabit yeri olmadıgından yazdıgımız entry boş zannedilmesin. gerekirse ustten alta cevap verebiliyorsunuz. çor cocukla ugrasıyoruz hey allam ya. sozlerim kendisine bulasan yedi nickliye...
çocukken cemaat yurdunda maklubesinden abinin badem bıyığı çıkmış yazar. o gün bu gün cemaat düşmanı kendisi.
gördüğü şiddetin derdini çekenleri gören yazardır. öyle pis dayak yerdi ki küçükken, kamçılanmışlığı bile vardır. ondan böyle oldu. ya. vah vah.
öfkelenseydi gelir nickaltında kendisine "öfke kontrolü", "çocukken gördüğü şiddet" hakkında yazan çizen arkadaşın entrylerini sildirirdi.

türkçesi: ciddiye alacak bir adam görememiş o girdilerde. çok uğraşmış ama.
insana yaklaşımı kırıcı değil, yapıcı; olgun babacan tavırlı... o bir cültür ekolu. paradigmasını sağlama almış. fakat gittiği milliyetcilik yolu yol değil. hayır yani müslüman milliyetci olabilirmi!?.
bu başlığın neden tematik olduğunu merak eden yazardır.
evde hanımıyla yaptıkları kestane şekerinden bize de getirmesini istediğim yazar. canım çekti bakayım. *
yenge hanım talimat verip bunu çalıştırıyor belli ki, bozuntuya vermemek için beraber yaptık filan diyor.

(bkz: yav he he)
hanım koş deşifre olduk.

canınız sağolsun. siz gelin kestane şekeri de yaparız, baklava da yaparız.
yok abicim. gelmeyene yok. o kestaneleri ayıklayacak iş gücüne ihtiyaç var diye düşünen yazardır. topu taca atmaz yani.
abi adres ver adres dediğimiz yazar. *
|
teşekkür ederim kardeşim. sizlerden de bekliyoruz.


şarkı türküye bağlamış yazardır.
#1507290

bank asya'nın 300 milyar zarar açıkladığını yazmış. mevduat toplamı 20 milyarı geçmeyen banka nereden 300 milyar zarar etmiş, onu da yazıversin.
300 milyon yazacağı yerde 300 milyar yazması bir şeyi değiştirmez (şu sıfır hesabını karıştırmayan mı var allah aşkına) zira bir banka için 300 milyon dolarlık (veya tl mi) zarar fahiştir. aktifleri ve mevduatı yarı yarıya azalmış, kredilerinin üçte biri düşmüşken hem de.
üstat şu rapora bakarak bir değerlendirmede bulunmuş - - - - http://www.bankasya.com.tr/...

detaylara bakılırsa saife 10'da en alt kısımda grubun karı zararı bölümünde uluslararası denetimden geçmiş şekilde (290.443) yazar o rakamın yanına 000 eklemeniz lazım gelir milyon tl olabilmesi için oda 290 milyon tl yapar.


keza bank asya'nın internet sitesinde yatırımcı ilişkileri bölümünden şu an açtığım kısımda - - - - - http://www.bankasya.com.tr/... görüldüğü üzere saife 2'de 301 milyon tl zarar gözükmektedir. üzücü olan bankanın 2014 ocak ayından beri ciddi olarak düşüşe geçmesi 17 aralıktan önce zaten banka kötü yönetimin kurbanı olmaya başlamış.

bu arada arkadaşın beyan ettiği sorun milyon ile milyar ın ytl'den kaynaklı olması. arabayı ne kadara aldın deyince 19 milyar'a aldım diyor herkes hala.
|
sorun yok diyen yazardır. düzelttim hatamı. ama ayıplamadım değil.

maksat orada zarar eden bir yapının zararını dile getirmekti. hemen herkes anlamış ne anlatılmak istendiğini. bu "karlı olduğu" iddiasına verilen bir cevabın devamı niteliğindeki bir entry idi benim açımdan.

şimdi mahlasaltıma gelip beni ayıplayan ya da hatamı başka şekilde ya olur böyle hatalar mesabesinde değerlendiren kardeşlerimin de bilmesi gerekir ki ben bir hata yaptım. milyon yerine milyar yazdım. olabilir. lakin benim rakamsal hatam zarar eden bir kuruluşun zarar ettiği gerçeği üzerinde bir fark oluşturdu mu? onu da söyleyiverin.

hakkaniyet.

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Son Yapılan Yorumlar: