turbix

hoş gelmiştir..
çay parası peşindir..
|
başına bir şey gelmeyecekse çok teşekkür eden yazar
|
fiziksel ihtiyaçlarınızı karşılayamayacak olan yazardır
|
ülker çikolatalı gofret ürünü gibi duran nick. bu arada hoş gelmiş.
hoş gelmiş yeni yazar şuraya da iyi dileklerimi bırakıyorum.
a101 çikolatası.
|
kalemini sivri bulsam da sevdiğim yazar..kenarda köşede çiziktirdiği bir şeyler var mı bilmiyorum ama yoksa bir an evvel başlasın..hem yazmak ufuk katar insana..insan yazarken öğrenir..öğrenirken yaşar..yaşarken yazar..geçen de bir tarkovski muhabbeti geçmişti galiba..bak şöyle bir şey demiş..:

benim için 'fikri bunalım' her zaman bir sıhhat belirtisi olmuştur..zira bence, 'fikri bunalım' kendini bulma, yeni inançlara kavuşma çabasıdır..fikri bunalıma, fikri sorunlarla yüz yüze gelmekten çekinmeyen herkes..eninde sonunda düşmek zorundadır..başka türlü olması beklenebilir mi..hayatın uyumsuzluklarla dolu olmasına karşın ruhumuz uyum diye yanıp tutuşmaz mı..işte bu çelişki..hareketin uyarıcısı..ama aynı zamanda da acılarımızın ve umutlarımızın kaynağıdır..bizim fikri derinliğimiz manevi olanaklarımızın onayıdır..
sol frame'de yeni gördüğüm "hoşgeldin üstad" diyerek selama durduğum yeni yazar.
( #5747199 )

çok seviyeli bir eleştiriyle beni sevindiren yazar. teşekkür ederim.

ayrıldığımız noktada şunu belirteyim. legal olarak dünya'da bir yerlere gelmiş insanların hayatına bir göz geçirelim. istisnalar haricen hiç birisine altın tepside fırsatlar sunularak veya ensesinden tutup şu anda olduğu konuma getirilmemiş, gelmemiştir.

şu anda tepede olan insanların hayatındaki mücadeleler, entrikalar ve ciddi başarılar göz ardı edilmemeli. tamam kapitalizm tamam emperyalizm eyvallah tamam ama 0 noktasından tepeye bakıp çamur atmak bir müslümana yakışmaz.

birileri bir şey ortaya koyar. sevilir, kullanılır. birileride bu başarıyı elde edemez, ve mevcut başarıyı olduğu yerden daha aşağıda göstermek için mücadele verir. bize hangisi yakışır?

sistemdi imkandı öyleydi böyleydi derken hep alttan bakacağız bu meselelere. ve olmadık meselelerle kendimizi avunduracağız. ben bu işte yokum üstadım.
çok güldürdü helal olsun.
( #5749999 )

niye gülmediniz ki, bence kılıçdaroğlu'nun başı için demenin onun hatrına demek olduğunu söylemesi epey keyifli bir şaka.
kızması canı sıkılması kırılmasında sonuna kadar haklı olan yazardır. söylediklerinde haklı demiyorum ancak hislerinde haklıdır. sözlükte yüzlerce çeşit konu konuşuluyor her yazarın haleti ruhiyesi o an farklı oluyor. bazen yazılanlar göz ardı edilebiliyor. ancak burda bir çok yazarın yakını vefat etti, sol tarafta gırgır şamata devam etti. çünkü acı düştüğü yeri yakar. onlarca bazen yüzlerce farklı yazar girip çıkıyor farklı farklı, çoğu zaman sol tarafta ne olduğunu bile anlamıyor. yazmıyor bile. her zaman burada da yazıyorum sanal ortam vefasızdır reeldeki gibi değildir. bu yüzden bu kadar rahat konuşup rahat yazıyoruz çoğu zaman. burdaki insanalr vicdansız değil merhametsiz değil onu bilmelisin kardeşim. Allah vefat edene rahmet etsin. bence bir hatim programı başlatılması çok daha makbul olurdu. son konu ise benim twitter hesabım yok hiç almadım twitter nasıl kullanılır onu bile bilmiyorum açıkçası.

|
söylediklerinde ve hislerinde sonuna kadar haklı olduğunu düşünüyorum. kişisel sebeplerden ötürü acısına temas edememiş olmayı bahane olarak görmüyorum. yazıp yazıp sildiğim birkaç mesele var ama testi kırıldıktan sonra suyu nereye doldurayım. karşısında mahçubum. bence sözlük genel olarak mahçup. yani tek tek değil de burada birlikte bir organizma gibi hareket edemedik. burası eğer bir sosyal meyda platformu ise bir şeyler yapabilmeliydik. o beğenmediğimiz ekşi sözlükte yazılanlar nasıl ki yeri geliyor ülke gündemine yerleşiyor, daha iyiyiz diyorsak yapabilmeliydik. şahsım adına başlığına bakmamış olmam beni utandırdı. bakmamaktaki kendi sebeplerim bende kalmalı neticede bir şey yapmadım. üzüldüm açıkçası ancak bunun onun için bir şey ifade etmesini beklemiyorum. şimdi acısı tazeyken kızgın, kırgın bize. acısı küllendiğinde hakkımızda tamamen hissizleşecek. bence bu daha da kötü olan olacak.

anlatmaya çalıştığı şey benimle ilgilenmediniz vs değildi. sosyal medyanın gücünü bildiği için buradan destek bir hareket beklemişti. ben böyle anladım. işte biz onu yapmadık arkadaş. yapamadık. kendi adıma da bu beceriksizlikteki payımı kabulleniyorum. üste çıkacak söz arayacak değilim.

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.