uvey

aslında öz'dür. kalemi bu toprakların en naif, en ince, en içten taraflarından beslenir. o yüzden her yazdığı, okuyanın hayatında muhakkak anlamlı bir yere oturur...


sözlüğün yönetici-yazarlarından. lakin bilinen performansının çok uzağında bir görüntü veriyor. eskiden olsa yıkardı buraları. sanki böyle sözleşme yenilemiş, 5 yıllığına kendini sağlama almış bir fitbolcu görünümünde.

ya da bölük yazıcısı yaptılar, diğer yöneticiler lay lay lom entry yazarken bu nöbet çetelesi hazırlamakla, kağıt, dosya düzenlemekle meşgul... * * *

okuyom ben ya diyenleri anlayan nadir kisilerden, empatikmis anladigimiza gore... hele ki onumde rlc devre teorisi notlari dururken, iletisi doping gibi gelmistir, ben quizden bi 70 alip geliyorum haci abim.
|
inşallah okuyup da oylamıştır, milleti gaza getirmek için değil*.
40 yıllık kefalim mevzu(olay) ışığının hiç bir sözlükte bu kadar güzel yandığını görmedim. eline sağlık, hala ateş fışkırıyor laptoptan.
|
gecenin öteki yarısında 1 mayısı mevzu ya taşımış* bize ne kardeşim 1 mayıstan:d biz yolumuza bakalım şuan 2 mayısa gidiyoruz.
|
pis yakar. mevzu falan farketmez. yakıyo adam.
|
mevzu butonunu orjinal duyuru girmek için kullanan yönetici. şahsen okurken keyif alıyorum, laikçi olduğundan da korkmuyorum değil hani.
korkarım ki laikçi..
|
bu elemanı tanıyorum. harbi merak edilecek tek özelliğini açıklıyorum sizlere; garson gelmesin diye bardağı yarılayıp çayın diğer yarısını içmek için 3 saat bekliyor. başka da bir numarası yok.
yazıları yakından takip etmiyorum. ancak, bugünkü 19 mayıs kutlamasını inanmayacaksınız belki ama baştan sona okudum ve beni duygulandırdı. sonra bir iki entry'sini okuyayım dedim onlar da beni duygulandırınca bu cümleyi üç nokta ile bitirmek istedim...
ne olacak bu çocuğun hali böyle bilmiyorum.
gülümseten yazarımız.takip ediyoruz neşeleniyoruz.durmak yok yola devam.
|
#68754
olmaz ki. sesi çıkmayan hasta birine bu yapılmaz ki. hakkıyla gülemiyoruz. *
|
yazdığı tanımlar için özel vakit gerek.
ciddi ve yeni.
üstelik müdür.
uzun yazıyor.
şöyle bir baktığımda sözlükte bu tür yazan bir hayli az yazar var.
gene gelenek devam ediyor daha çok kısa ve gelip geçici şeyler.
insanın her zaman şunu düşünmesi gerek bana kalırsa yaptığım işde tek miyim.
eğer evin önünü temizliyorsam en iyi ben temizlemeliyim.
herkesin nevi şahsına münhasır br tanım tarzı var.
ama bakılırsa görülecektir; ayırdına varılamayacak kadar benziyoruz birbimize.
ben uvey üstadın şiir gibi başlık açtığına ve adam gibi tanım yazdığına şahidim.
falcon bir gökkuşağıysa, uvey ardından gelen yağmur.
|
en kısa zamanda mecnun ara'dan ismini aratıp çıkan bütün tanımlarına artıyı basacağım yazar kişisi. karmasındaki değişimi görünce şaşırmasın diye şey ettiydim!.. *
daha duuur denilesi yazar bir şeysi. henüz 3/20 yaptım, kaldı 17 sayfa.
imza: kız ismet.
adamı sözlüğe tanım girmekten soğutan kişi.

platonik aşığı olduğu kızın doğum gününe hediye götüren elemanın, kıza doğum günü için gelen hediyeleri görünce hediyesini gizleyip oradan sıvışmayı tercih etmesi gibi bir his yaşatıyor adama.

tam bir başlık açacakken es kaza bu arkadaşın başlığına denk geliyorsun, ve kendi kendine soruyorsun ulan bu varken bunu mu yazacaksın buraya? deyip vaz geçiyorsun.

yönetimden ricam bu adamı yanına falcon'u da dahil ederek tez elden uzaklaştırmalarıdır. yoksa töbe başlık maşlık açılmaz.
sözlükte olmadığını anlamak için, (bkz: kim var) butonuna bakmaya gerek olmayan yazardır. sol farameye bakmanız yeterlidir.
o değil de #78228">#78228 bu tanımıma bakarak adamın başına bir hal getirmediniz inşallah.*
ilk önce uzun diye geçiştirdiğim doğum günü yazısının sahibi.sonra okuyunca dumura uğradım*maşallah o kadar içten ve yaşayarak yazmış ki yazıyı okurken gözümün önünde canlandı.kendi hayatımdan kesitler bulduğum için duygulandım da*rabbim bir ömür boyu mutlu etsin,iki cihanda birbirinizden ayırmasın..
her gün çalıştığı yerden geçerek göz kırptığım yazardır.

oda bana kırpıyor.
kardeşim yapmayın böyle! adamı gaza getiriyorsunuz, o da o gazla asılıyor klavyeye, durduramıyoruz. bu sefer de yok çok uzun yazmış, entry'nin ucu sonsuza gidiyor, ufuk çizgisi bile kayboluyor diye başlıyorsunuz sızlanmaya. geçen gün bir tanım yazmış, belli ki yine gaza getirmişler, bir haftadır ev ahalisiyle dönüşümlü okuyoruz, yorulan diğerine veriyor mukabele gibi, daha bitmedi.

yapmayın böyle... *


hoşgelmiş cogito sözlük yazarı. umarım uzun soluklu bir sözlük kariyeri yaşar ve cogito sözlük'e çok şey katar. az biraz da formata hakimse süper olacak.

dipnot: (bkz: #140256)
uzun bir süre sessizliğe gömülerek entrylerinden bizleri mahrum bırakmış, fakat dönüşünü de muhteşem yaparak gönlümüzü almış olan yazardır...arkadaş sadece ben miydim acaba böyle entrylerini okuyup da deliler gibi kahkaha atan, geceler boyu entrysi aklıma gelince yorganı başa çekip " kıhısı kıhısı" diye gülen diye çok düşündüm...yahu en basiti bunlar nasıl entrylerdir böyle?

(#145371)
(#145296)
(#145346)
(#145148 )


üşenmedim araştırdım arkadaş, uvey yüzünden kafayı sıyıran en ciddi anda bile iç sesle "ehea mehae süperdi yaa" deli divane olan sadece ben miydim? değilmişim dostlarım...ah uvey ah bunların hesabını nasıl vereceksin? işte uvey ve sebep olduklarıyla ilgili ibretlik bir video...


http://gaffarkaradogan.com/...

not: arabelleğe alması biraz sürebilir biraz sabır
girdiği heryer de sıraya girecek kadar yaş tahtaya basmayı sevmeyen yazardır.
(#149969) afyon patlatan entrysi ile tebessüm ettirmiş elleri dert görmesin dediğim üstad.
|
aslında üvey değildir. aynı avea gibidir yani a ve a iki anın yan yana gelmesi. burda da u ve y harfleri yan yana gelmiş u ve y olmuş.
yani anlayacağınız aveadan esinlenmiş arkadaş.
|

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.