yais

hoş gördük hatamız kusurumuz olursa şimdiden af ola
|
yeis olmasın ümit olsun temennileriyle karsiladigimiz yeni sözlük yazarı.. hoş gelişleri ola..
şüpheli listemde kendisi. seçici, titiz ve beğenme özürlü tiplerden birine benziyor. 3 güne profilinin tamamını çıkarırım.

profiler of dunya sozluk was here.
|
nasıl ki yorumlarımın beğenilme durumu çok umurumda değil ve zorunluluğu yoksa aynı şekilde insanların yazdıklarını benim beğenip onaylayıp tamam bu olmuş durumum yok olursa zaten beğenirim ve şöyle bir durumda mevcut benim beğenmemem ile bir şey güzelliğini şıklığını derin anlamını manasını kaybetmez sıradan basit biriyim beni çok büyütmene gerek yok
|
hoş gelmiş noktalama işaretleri ile arası bozuk yazar.*
hoş gelmiş yeni yazar,
tanımı bol olsun.
|
ilk günden hatam kusurum olursa affalo diyerek gönüllerde taht kuran yazar kardeşimizdir.
yazıyor. okunuyor da. oylamak istiyorum seni kardeşim. anlıyor musun? ama oy butonların yok. napalım şimdi hı? oldu mu bu?*
kronik solcu hastalığına yakalanmış gibi duran yazar. suriye'de ya da doğu anadolu'da verilen kayıplara öfkelenmesini anlarım ama kayıp vereceğiz diye de oturup tv izler gibi olayları izleyemeyiz. neyse asker botu giymeye başladığında o mekanizmanın nasıl çalıştığını anlamaya başlayacaktır.
askerliğimi yapıp geleli 10 sene oluyor norveçli balıkçı kardeşim işkembe i kübra'dan atmak yerine gelip sormak daha mantıklı olur kanımca.
|
arkadaşın incir ve üzüme prezervatif konulmayacak başlığındaki tanımı;

--- alıntı ---

her fırsatında ekşi sözlüğe çakıp orada bulunan başlıkları aynısını açma sorunsalı dediğim başlık.

--- alıntı ---

aslında özelden de sordum ama madem dedim kendisi başlık altına formatsız bir tanım yazarak aleni bir şekilde eleştirisini sunuyor o zaman cevap da aleni olmalı.

şimdi yais mahlası yazar arkadaşımız bugün ekşi'de aynısı olan ve benim sabah açtığım bir başlığı saat 16.00'da kendisi de açtı. ben de mod olarak başlığın taşımasını yaptım. kendisinin açtığı başlığın ilk tanımı taşınan başlıkta 2. tanım olarak duruyor.

(bkz: kaçan boğayı karate ile durdurmaya çalışan vatandaş)

madem derdimiz ekşi'den başlık almamak peki bu tanım nedir dostum. bu başlığın aynısı ekşi'de var. madem ekşi'den başlık almak eleştirilecek bir durum siz neden ekşi'de dün açılmış bir başlığı bugün bu sözlüğe getirip açtınız.

daha önce defalarca açıklamasını yaptım bunun. tekrar yapayım. sözkonusu başlıkta canan karatay cnn türk'te ahmet hakan'ın programında türkiye'ye konuşuyor. ekşi'ye özel bir muhabbet değil yani. ve ülke gündemide ekşi'nin kontrolünde değil. orda bulunan gündeme dair herşey burda da açılabilir. ha şu yanlıştır. eğer sen ekşi'deki bir yazarın kendine özel bir başlığını buraya taşıyorsan işte o zaman problem vardır.

sonuç olarak yanlış olduğuna inandığın ilk önce insanın kendisi yapmayacak sonra çıkıp ya bu niye böyle diye eleştiri sunacak. yoksa kimse kaale almaz o eleştiriyi.

durum bundan ibarettir.
|
ben güldüm Allahta seni güldürsün kardeşim ne kadar egomuz varmış ki buraya kadar taşımışız olayı.
|
ben ona tutursızlığını gösterdim o da bana egomdaki zaafı gösterdi. teşekkürler etiğim yazardır kendisi.
|
--- alıntı ---

o halde tır dolusu suiyede savaştığın işide karşı gönderdiğin mühimmatların bir hesabını ver

--- alıntı ---

#5605429

hâlâ mit tırları muhabbetini sürdürüyor. son mohikan galiba kendisi.
hani o içinden erzak gidiliyor dedikleri sonrada yalanları ortaya çıkınca (görüntüler ile) o mühimmatlar türkmenlere gidiyor kıvırdıkları sonra bunlar pararel yapının oyunları ıvır zıvırı diye tekrar kıvırdıkları olaya inan son mohikan evet benim.
not: bir çok semavi dinde olduğu gibi islam dininde yalan söylemek günahtır mit tırlarında onlarca yalan söyleyenler düşünsün.
|
hakkımda vahiy alıp kalbimi okuyan biri olduğunu öğrendim demek ki sözlükte iskender evrenseloğlunun varisleride mevcutmuş.
|
sol şeritte görünce gömülmüştür yazısını görmeyi ummuştum ama neyse bi daha ki sefere.
|
kaynak sorma mevzusu neden bu kadar yazar arkadaşlara dert oldu anlamış değilim ayrıca istediğim başlığa duyarlılık gösterip istemediğime göstermemek kişisel olarak beni bağlar ortada suç teşkil eden biri durum varsa ona göre yorumumu yapar sizde eksi oyunuzu verirsiniz.
|
eğer bir teröristse yahut terör örgütlerine sempati duyuyorsa varlıgı yoklugundan daha fazla zarar verir..
acık acık fetöyü lanetleyen bir acıklama bekliyoruz..

ediy: verilen oylara bakınca teroristler düşmeye basladı..
terorist degilsen yukarıdaki ifadenin nesi rahatsız etti seni..
|
kimseye terörist olmadığımı kanıtlamak zorunda değilim böyle bir durumda yok Allah biliyor o yeter neyin beni rahatsız edip etmeyeceği benim bildiğim bir durum ikide bir anlamsız yaftalarınızdan sıkılmaya başladım benim idrakime göre ne doğru ise onu burada yazarım.
|
sevgili yazarcana mektup..
degerli yazar,
sevgili yazar,
kimse sana terorist etiketi yapıstırmadı hele bir soluklan bahalım yegenım..
diyor ki ahali..
legal zemin içinde ne diyecegi kime nasıl yazacagı bizi ilgilendirmez..
ama..
kanunen bir terör örgütü olan goruldugu yerde tutuklanan masum sivil halkı tankla ezen katil sürüsüne bakış açını da bilmek istiyor..
yafta mafta derken ona buna yafta takmayın da..
|
hala mit tırlarında takılı kalmış olması ilginç. hem de çok ilginç olayın darbeyle ve batıyla bağlantısı kurulunca. solcu kılığıyla sözlüğe girmiş fetölü eski yazar olmasın.
bu süreç epeyce baydı çok merak ediyorsanız soyluyorum 15 temmuz sürecini bir darbe süreci olarak görüyorum tüm fiili olarak katılan kişiler yargılansın amia adil şekilde mubbet ceza ya carptirilsin benim itiraz ettiğim nokta farklı 15 temmuz darbe süreci ile birlikte haksız olarak tutuklanan insanlarin da aynı kefeye koymasından rahatsızım politik olarak sol liberal görüşe kendimi yakin buluyorum ve hala çözüm surecinin olması gerektiği fikrindeym başka bir sorunuz varsa bekliyorum tanıyın en azından.
|
kaç zamandır sözlük semalarında görünmeyen yazar..hoş gelmiş tekrardan..
kendisi pek eşitlikci yazar, taktir ettim. *
kadın erkek eşitliğini savunmak icin, bu dünyaya cocuk getirmek istemiyorum bile dedi...
galiba bu ablamız baya bir realist. *

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.