lucifer

şeytan'ın adlarından biri. latince lux+ferre kelimelerinin birleşiminden oluşur. lux ışık, ferre ise taşımak anlamına gelir. lucifer, ışığı getiren sabah yıldızıdır. bu yüzden morning star olarak da anılır.
devamını gör...
cennetten kovulduktan sonra tanırının lucifer'ı afrika'ya attığına inanan ve afrika'nın bu yüzden açlık, kuraklık ve ölümle boğuştuğunu düşünen hristiyanlar da vardır.
supernatural'da da dördüncü sezon finali ile diziye dahil olmuş karakterdir.
devamını gör...
kenan imirzalıoğlu'nun başrol oyunculuğunu yaptığı diye giriş yapıp trailer kısmını eklesem kimse yalan demez vallahi. tom ellis ve kenan imirzalıoğlu benzerliğini de tartışmayalım şuan.

konumuz lucifer dizisi. 2016 da başlayacak dizinin startını ağustos 2015 de verdiler hatırladığım kadarı ile. birinci bölümü seyrettim. tipik bir amerikan dizisi standartında ilerliyor. ilerisini takdir edersiniz ki tahmin edebiliyorsunuz. fakat günümüz türkiyesinin dizilerine yine de kat be kat taş çıkartacaktır. boş işler peşinde hayat süren ve iblis ile uzaktan yakından alakası olmayan bir eğlence senaryosunu izlemek istiyorsanız buyrun izleyin.

2016 ya damga vuracağı da söyleniyor. bilemiyorum. gözümde bir person of interest, bir fringe olamaz hiç bir zaman.

kulvarlar farklı olabilir. ama sektör aynı. sonuç ta belli.

devamını gör...
ilk bölümünü bu gün izlediğim yeni dizi. ilk bölümden edindiğim şeytanın meleksi yönüne vurgu yapacak bir dizi olacağı.
devamını gör...
kenan yararın hilal karekterine aşık olarak maceradan maceraya koşmasına sebebiyet veren, yapı itibarıyla mutasyon geçirmiş bir keçiyi andıran yaratık-şeytan.
devamını gör...
yavaş bevlet yiyenim saçın başın dağılmasın diye höyküren kişidir.
devamını gör...
(bkz: doom bringer) oyun da bir kişiyi direk saf dışı bırakacak skiliyle oyun boyu iddiasını devam ettirmesi gereken hero.*
pt yada phase + fury + aghanim + sange yasha yapılarak oyunda denge herosu olma rolünü devam ettirmekle kalmaz oyunun dengesini bozan hero olur.
ha ultisini intcilere atıp kacayım derken 4 e 1 az yakalanmadık orası ayrı mesele.
devamını gör...
sanılanın aksine şeytan değil onun oğludur. laveyin the satanic bible aldı kitabı iki bölümden oluşur. book of satan ilk bölümdür, satanizm felsefesi anlatılır, ikinci bölüm olan book of lucifer ise şeytanın icraatlarını anlatır.

mitolojik tarihte luciferın kıyamet günü dünyaya tekrar döneceği ve düzeni tamamen bozacağı çokça görülür.
devamını gör...
bir myth'e göre iyi olan lucifer kötü olan tanrı'dır. lucifer insana tanrı olabilmenin sırrını vermeye çalıştığı için tanrı tarafından cezalandırılmıştır. tanrı insanların güçlü olmasını istememektedir. lucifer'se istemekte ve bu sırrı bilmektedir. falan filan.
devamını gör...
lucifer ayrıca bir meyva adıdır. dışı sarı, içi kırmızı, çekirdeki pembedir tadı da hindi etine benzemektedir. değişik ütopik bir meyva.
devamını gör...
şeytan birinci bölümüyle türkiye'de sitelere düştü. nasıl giriş yapmışlar merak ediyorum doğrusu.
devamını gör...
bir ara pilot bölümü zaten yayınlanmıştı diye hatırladığım fakat tekrardan 1.bölümü yayınlanmış olan ilginç bir dizi.

edit: sorun çözüldü. pilot bölüm 00'ıncı bölüm oluyormuş.
devamını gör...
3.bölümü altyazısıyla birlikte bir 10-20 dakika sonra nette olacak olan dizi.gerçi altyazısız şu an mevcut.
şeytanı adeta 'bu çocuk iyi de çevresi kötü' mantığıyla gösteren alt metnini hoş bulmadığım komedi dizisi, güldürmesine güldürüyor da işte.
devamını gör...
baya eğlenceli fox dizisi. sonunda 3. bölümü de yayınlandı. şimdilik iyi gidiyor.

devamını gör...
2014 tarihli belçika- meksika ortak yapımı film. yönetmeni gust van den berge den deneysel cüretkar bir atak. tondoskop alanında sinema tarihinde bir ilk üstelik.
devamını gör...
latince’de ışık anlamına gelen lux ve getirmek anlamındaki ferre sözcüklerinden türeyen kelime. ışık getiren, ışık taşıyan anlamına gelmekte.
aaa ne tesadüf! illuminatide aydınlanmışlar demek. ışık getirenden, aydınlığa kavuşanlar. hey yavrum hey!
devamını gör...
şeytanın şeytanlık yapmadığı dizi.

- 7 bölüm izledim şimdiye kadar ve devam etmeyi düşünüyorum zira şeytanı bir daha bu denli iyilik sever görebileceğimi hiç sanmıyorum.
devamını gör...
ikinci sezonu başlasa da izlesek. dizide ki lucifer; kafası karışık iblis.
devamını gör...
uriel'i öldrdükten sonra depresyona giren middlesbrough aksanlı şeytanımız tom ellis, piyanoda the unforgiven'ı çalıyor; bu sırada gizli tehlike anası; amanediel'ı babasına isyana ikna ediyor.

güzel sahneydi.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.