Dünün Beğenilenleri

alınan en güzel iltifat

yazarların ruhunu hafifleten, hatırladıkça hoş hisler bırakan şey ya da şeyler.

daha yeniyim öğretmenlikte o sıralar. herkese boncuk dağıtıyorum tabii. koridorda çoluk çocukla eğlendim. sonra bir sınıf gördüm, girdim içeri. 7-8 öğrenci koştu sarıldı. tabii bana ancak 3 tanesi sarılmış durumda, diğerleri birbirine sarılıyor.

en yakınımda bulunan öğrenci kafasını önce karnıma bastırdı. sonra kaldırdı, kırmızı çerçeveli gözlüklerinin arkasından;

-öğretmenim, öğretmen gibi kokuyorsunuz.
devamını gör...

alınan en güzel iltifat

-gideri var.

demek ki o günlerde kendime çok özen göstermişim, normal halimde değilmişim. zaten başka iltifat falan da almadım ömrümde. şansıma tüküreyim ki bana hiç "yumurtaya can veren rabbim" diyen olmadı. napalım yaşıyoruz işte.
devamını gör...

1. ödüllü dünya sözlük kelimelik turnuvası

merhabalar sözlüğümüzün değerli yazarları.

kelimelik oyununun sözlüğümüzde ne kadar sevildiği herkesçe aşikar. zaman zaman sözlük üzerinden haberleşip birbiriyle oyun oynayan sonuçlarını buradan paylaşan yazarlarımız oluyordu. lakin bir turnuva düzenleme fikri gündemimizde yer bulamamıştı kendisine şimdiye kadar. yazarlarımızdan citrakâra ve kelenderis'in talebi üzerine böyle bir turnuvayla karşınızdayız. turnuvayla ilgili açıklama maddeleri kendilerine ait, sorularınıza cevap vermeye hazırlar. yine ödül taraflarından ilgili yazara iletilecek. kendilerine bu güzel fikirleri ve emekleri için teşekkürü borç bilir herkese başarılar dileriz.


-turnuva 15-16-17 kasım 2018 tarihleri arasında yapılacaktır.
-katılım için son tarih 14 kasım 2018 çarşamba saat 24.00'tür.
-turnuva katılımcı sayısına göre lig usulünde gerçekleşecektir.
-puanlama, galibiyet 3. mağlubiyet 1, beraberlik 2 olarak değerlendirilecektir.
-eşleştirmeyle oluşan rakipler çift maç yapacaklardır.
-maçların oynanma sırası yoktur isteyen tüm davetlerini yapıp aynı anda istediği kadarını oynayabilir.
-oyuncular sonuçlarını bu başlıkta, 17 kasım 2018 saat: 24.00'e kadar bildireceklerdir, ilan edilen sonuca itiraz gelmediği sürece beyan esastır. itirazlar turnuva bitiminden sonraki 24 saat içinde 18 kasım 2018 saat 24.00 yapılmalıdır.
-hamle süresi esnektir.
-karşılıklı ilk hamleler yapılmadan oyun başlamamış kabul edilecektir.
-taraflardan birisi ilk hamlesini yaptıktan sonra oyun zaman aşımından kapanırsa hamlesini yapan oyuncu lehinedir. (skor+100)
-karşılıklı hamleler yapıldıktan sonra hamlesini 16 saat geciktiren oyuncu oyunu hükmen kaybetmiş sayılacaktır. (puan farkı+100)
-oyun bitiminde yapılan süre ihlali itirazları geçersizdir.
-maç sonuçları turnuva gönderisinin altına kazanan tarafından sonuç bildirim süresi içinde bildirilmelidir. skorun zamanında işlenmemesinden kaynaklı sonuçlar kazanan oyuncunun sorumluluğundadır.
-teslim olma durumunda rakibin puanına skor+100 (yüz) ilave edilecektir.
-oyun davetleri 24 saat gönderilmelidir. kısa süreli gönderilen oyunlarda yapılan itirazların hükmü yoktur.
devamını gör...

alınan en güzel iltifat

küçükken abim derdi: ortalama bir embesile göre gayet zekisin. tabi ben bunu yıllardır iltifat sandım.

bi keresindeyse kampüste durakta tek başıma otururken, iki kız önümden "yumurtaya can veren rabbim.." diye gülerek geçtiler. gerçi bu da iltifattan ziyade taciz sayılır ama... lan hakikatten şöyle bi düşününce bana kimse iltifat filan etmemiş ömrü hayatımda..
devamını gör...

ben bu yazıyı üst komşuma yazdım

sevgili üst komşularım; tamam bizim kiremitlerin arasına yuva yaptınız, bir şey demiyorum. sonuçta ortak yaşam alanı. ama Allah rızası için gecenin bir yarısı takır takır takır kaşınıyor musunuz kanat mı çırpıyorsunuz ne yapıyorsanız, onu yapmayın. sıçrayarak uyanıyorum, tansiyon hastasıyım ben, lütfen.
devamını gör...

erdal beşikçioğlu

birlik duygumuzu kaybetmememiz gerekiyor. yöneticilere oy vermiş olun ya da olmayın; türkiye'nin çıkarlarını düşünmek ve korumak zorundayız. başka türkiye yok. başka gidecek yerimiz de yok. biz bu toprakların üzerinde birlikte yaşıyoruz ve yaşamaya da devam edeceğiz.

son zamanlarda sanatcı kesiminden duyduğum/okuduğum en sağduyulu, en sağlam açıklama.
devamını gör...